İnstagram İngilizce mi Oldu! İphone cihazlarda Dil Ayarı Türkçeye Nasıl Çevirilir?

iOS cihazlarda Instagram güncellemesi ile kullanıcılar şok yaşadı. Kullanıcılar, Apple'nin ıPhone telefonlarında ınstagram ayarlarından Türkçeye nasıl çevrilir çokça sorulmakta.

İnstagram İngilizce mi Oldu! İphone cihazlarda Dil Ayarı Türkçeye Nasıl Çevirilir?

Instagram İngilizce oldu. Kullanıclar dil ayarlarını nasıl Türkçe'ye çevirecekler.

Instagram kullanıcıları iOS telefonlarda Instagram güncellemesinin gelmesinin ardından yeni bir sorun ile karşılaştır ve dil ayarlarından bu soruna bir çözüm bulunamadı. İnstagram Türkçeye nasıl çevrilir diye merak eden kullanıcılar için uygulamaya gelen güncellemede dünya genelinde popüler olarak kullanılan Instagram sosyal medya uygulamasındaki soruna çözüm bulunacak mı?

INSTAGRAM DİL DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR?

Profil seçeneklerinden ayarlar (setting) tıklanarak dil seçeneklerinin bulunduğu alanda Türkçe diline işaretlemek gerekmekte. Fakat şuanda dil değiştirme yapılamamakta. system defaul hatası vermekte. Bunun yeni gelecek bir güncelleme ile değişmesini beklemekteyiz. Android kullanıcılarında dil Türkçe olarak kullanılmaya devam etmekte. Sorun sadece Apple'nin iOS cihazlarında yaşanmakta.

Dünya geleninde milyonlarca kullanıcının bulunduğu Instagramın Facebook'un sahibi Mark Zuckberg'ins atın alması ve ardından yapılan güncellemeler ile kullanıcı sayısı her geçen gün daha da arttırmakta ve popülerliğini arttırmakta. Instagramda yaşanan dil ayarları çoğu kullanıcıyı mağdur etmekte. Dil seçeneklerinden çözüm bulunanaması da çileye dünüşmekte. Pek çok kişiyi şaşkınlığa uğratmakta. Dil ayarlarının İngilizce olmasının ardından kullancılar ınstagram hesap silmek istemekte.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 00:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 2 yıl Önce

Bence siz yapamıyorsunuz Dil bölümünde ilk çıkan Türkçe ye değil sayfanın alt taraflarında bi tane daha Türkçe seçeneği var onu işaretleyince Türkçe oluyor

Hastayimaga
Hastayimaga - 2 yıl Önce

Merhabalar, ben instagramın setting ayarlarından dili Türkçeye çevirdim ve oldu. Telefon İphone 8

İos
İos - 2 yıl Önce

Hayır bende halen Türkçe İOS kullanıyorum