Instagram'a Görüntülü ve Sesli Konuşma Özelliği Geliyor

Instagram'a yakın zamanda görüntülü ve sesli konuşma özelliği gelecek. Peki bu özelliğin ne zaman sunulacağı belli oldu mu?

Instagram'a Görüntülü ve Sesli Konuşma Özelliği Geliyor

Dünya genelinde milyarlarca kişi tarafından kullanılan Instagram her geçen gün büyüme oranını artırdığı gibi kullanıcı sayısını da katlayarak artırmaktadır. Android ve iOS platformları için aralıklarla güncelleme yapmakta olan Instagram yakın zamanda dev bir özellik ile karşımıza çıkacak.

Facebook'un sahibi olduğu Instagram'ın değeri her geçen gün artıyor ve şimdi de Instagram'a değerine değer katacak yeni bir özellik daha geliyor. Bilindiği üzere Facebook'ta ve WhatsApp'ta kullanıcıalr bir biri ile görüntülü ya da sesli olarak konuşabiliyor peki bu özellik Instagram'da neden olmasın? İşte Instagram'a tam da bu güncelleme geliyor.

SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA

Instagram'da şu an arkadaşınız olan ya da olmayan kişilere sadece DM olarak yazılı mesaj atabilmektesiniz. Ancak Instagram'ın Android işletim sistemine sahip telefonlarda yaptığı denemelere ve ikonlara bakılacak olursa yakın zamanda sesli ile görüntülü konuşma özelliğinin gelebileceği görülmektedir.

Buna göre Instagram'da ekranı sağa kaydırıldığında gelen DM bölümünün içine ya da hemen yanına sesli ile görüntülü konuşma ikonlarının getirilmesi bekleniyor. Kullanıcılar bu ikonlar vasıtası ile takip ettiği ve takip edildiği kişiler ile görüntülü ya da sesli olarak konuşabilecektir.

YORUM EKLE