HTC'den Yılın Bombası!HTC Aero A9

Son günlerde İnternette dolaşan HTC Aero A9 modeline ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf ortalığı karıştırdı.Cihazdaki benzerliğin İphone 6 ve İphone 6 plus'a benzemesi herkesi şaşırttı.

HTC'den Yılın Bombası!HTC Aero A9

Son günlerde İnternette dolaşan HTC Aero A9 modeline ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf ortalığı karıştırdı.Cihazdaki benzerliğin İphone 6 ve İphone 6 plus'a benzemesi herkesi şaşırttı.

Tamamı metal gövdeli telefon, tek parça görünüyor. Arka kapağı açılmayan modelin işlemcisi ise son derece dikkat çekici. MediaTek’in duyurduğu ancak henüz üretimine başlamadığı yeni bir işlemcisini kullanacağı söyleniyor. Bu işlemci tam 10 çekirdekli. MediaTek Helio X20 olarak adlandırılan işlemcinin üretimi önümüzdeki dönemde başlayacak.

10 çekirdekli MediaTek Helio X20 işlemcinin haricinde modelde 5.5 inç ekran paneli olacağı söyleniyor. Ekran için Full HD çözünürlükte olacağını söylemek biraz hafif kalır çünkü bu işlemciyle birlikte QHD ekran olması son derece mümkün. Ayrıca 4 GB RAM olacağı da söyleniyor. Dolayısıyla üst segmentte bir telefon gibi duruyor. Ancak tabii ki modelin tüm başarısı MediaTek’in ellerinde. Eğer çok ısınan, stabil olmayan veya çok pil tüketen bir işlemci olursa tüm planlar suya düşecektir. HTC Aero A9 hakkında ortaya çıkan tek fotoğraf şimdilik bu.

Editörün yorumu: Bize soracak olursanız HTC’den böyle bir hamle beklerdik. Çünkü firmanın 3 ana fabrikasından birini satacağına dair bilgiler var. Küçülmeye giden HTC, yeni tasarımlar üzerinde çalışmaktansa, zaten sevilen bir tasarımı tercih edebilir. Diğer yandan buradaki en büyük soru işareti söz konusu işlemci. MediaTek biraz muammalı bir firma. Evet hızlı işlemcileri var ancak verimlilik konusunda Qualcomm’a yaklaşan bir işlemcisini henüz görmedik.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:33

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE