Facebook ve Instagram Çöktü Mü? Saatlerdir Erişim Sağlanamıyor 20 Kasım 2018

En büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook ve Instagram Dünya genelinde erişim problemi yaşıyor. Facebook çöktü mü, instagram çöktü mü sorularının yanıtları ve diğer detaylar haberimizde...

Facebook ve Instagram Çöktü Mü? Saatlerdir Erişim Sağlanamıyor 20 Kasım 2018

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook'a gündüz saatlerinden beri erişim sağlanamıyor. Zaman zaman saniyelik süreçlerle erişim mümkün hale gelse de yaklaşık 5-10 saniyenin ardından tekrar bağlantı kopuyor ve profiller, sayfalar, gruplar ya da reklam oluşturma seçenekleri gibi imkanlar pasif duruma geçiyor. Bazı kullanıcılarda Facebook' un ana sayfasında bakım çalışması yapıldığına dair uyarıların çıktığı bilgisi verilirken, yakın zamanda ciddi güncellemeler alan Instagram tarafından da problemlerin yaşandığı gözüküyor.

Instagram' da çöktü giriş yapılamıyor, mobil erişim kapandı

Anlık aktif kullanıcı sayısı en yüksek sosyal medya platformu olan Instagram' ın mobil cihazlardan erişimi de neredeyse tamamen kapandı. Bazı kaynaklarda erişimin kapanmasının nedeninin Instagram tarafında ciddi bir güncelleme yapıldığı bilgisi aktarılıyor. Instagram geçtiğimiz günlerde zaten köklü bir güncelleme yapmış ve platformda bulunan sahte hesapları temizlemişti. Şuanda kapalı olmasının sebebinin de yeni bir köklü güncelleme olduğu yönünde ifadelerde bulunuluyor.

Açıklama yapılmadı

Instagram ve Facebook tarafında güncellemelerin ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor. Facebook için geçtiğimiz günlerde algoritmada bir değişiklik yapılacağı ve düzenlemenin yakın zaman içerisinde kullanıma sunulacağı belirtilmişti ancak net bir tarih verilmemişti. Açıklama yapılmadan algoritmada değişiklik yapıldığı ve bu nedenden dolayı da Facebook tarafında bakım moduna geçiş işleminin uygulandığı yönünde paylaşımlar ve bilgi aktarımları gerçekleştiriliyor.

Siz giriş yapabiliyor musunuz?

Platformlara siz giriş yapabiliyor musunuz? Sizce platformlarda bir yavaşlık ya da uzun süreli bir kullanılamama durumu söz konusu olabilir mi? Yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz...

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 21:19
YORUM EKLE