Facebook'tan iOS için Yeni Uygulama

İphone kullanıcılar tarafından pi sıkıntısı problemi yaşanan Facebook uygulaması için güncelleme yayınlandı. Facebook, iOS için pil sorununu ortadan kaldıracak yeni bir güncelleme yayınladı.

Facebook'tan iOS için Yeni Uygulama

İphone kullanıcılar tarafından pi sıkıntısı problemi yaşanan Facebook uygulaması için güncelleme yayınlandı. Facebook, iOS için pil sorununu ortadan kaldıracak yeni bir güncelleme yayınladı.


iOS Kullanıcıları Facebook, pil sorunu çözüldü. İphone kullanıcıların yaşamış olduğu Facebook girişinde yaşanan pil tüketim sorununa Facebook üzerinden yapılan güncelleme, artık  pil sıkıntısını ortadan kaldırdı. 

PİL SORUNU ORTADAN KALKTI

İphone kullanıcılarının büyük bir bölümü de iOS 9’la gelen ve pil kullanımını uygulamalara göre listeleyen yeni pil menüsünde en büyük payın Facebook’ta olduğunu belirtiyor. Facebook’un kendi payına düşenden çok daha yüksek oranda pil harcaması Facebook yetkililerini harekete geçirdi ve mühendislik yöneticisi Ari Grand konuyla ilgili açıklamada bulundu: 

“Ağ kodumuzda karşılaştığımız ilk problem “CPU çevirimi” oldu. CPU çevrimi, arabadaki bir çocuğun “Geldik mi? Geldik mi? Geldik mi?” diye sormasına benziyor ki bu soru varış noktasına ulaşma sürecinde herhangi bir iyileştirme yaratmıyor. Tekrar eden bu işleme süreci, uygulamamızın istenenden daha fazla pil harcamasına neden oluyor. Bugün yayınladığımız versiyon bu konuda iyileştirmeler sunabilir.”

YENİ GELEN FACEBOOK iOS GÜNCELLEMESİNİ YÜKLEYİN

Grant, açıklamasının devamında “Bir video izledikten sonra Facebook uygulamasını açık bırakırsanız ses programı kapanmayabiliyor ve uygulama, sesi sessiz bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Bu tıpkı bir müzik uygulamasını kapatıp başka şeyler yaparken müzik dinlemeye devam etmeyi istemeniz gibi ancak bu durumda isteyerek yapılmadan ve aslında hiçbir şey çalınmadan devam ediyor,” dedi. 

Grant aynı zamanda pil probleminin Facebook’un lokasyon bazlı özellikleri veya lokasyon geçmişiyle alakalı olmadığına da dikkati çekiyor: “Uygulamamızın pil kullanımını iyileştirmeye devam etmeyi istiyoruz ve bugün yayınlanan versiyonla iyileştirmeleri fark etmeye başlayacaksınız.” The Verge haberine göre bu, Facebook iOS uygulamaları normal pil kullanım oranlarına dönmeden önce çözülmesi gereken duraksama hatalarına benziyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:25
YORUM EKLE