Facebook Hedef Büyüttü

Sosyal Medya devi Facebook hedefini büyüttü. Aynı Google'de olduğu gibi uzun süredir Drone'lar kullanan Facebook, uydular aracılığıyla dünya genelinde erişilebilir internet dağıtma ve bu interneti bütün bölgelere yaygınlaştırmayı hedefliyor. İşte ayrıntılar...

Facebook Hedef Büyüttü

Sosyal Medya devi Facebook hedefini büyüttü. Aynı Google'de olduğu gibi uzun süredir Drone'lar kullanan Facebook, uydular aracılığıyla dünya genelinde erişilebilir internet dağıtma ve bu interneti bütün bölgelere  yaygınlaştırmayı hedefliyor. İşte ayrıntılar... 

Facebook, dünya genelinde internet kullanımı sunma adına yürüttüğü projelerde önemli adımlar atıyor. Daha önceden sık sık dile getirmiştik, yine dile getirmekte fayda var; Facebook sadece bir sosyal paylaşım platformu değil. Günümüzde internet alemine yönelik çoğu firma, artık teknolojinin her alanında ciddi söz sahibi olma konusunda önemli adımlar atmakta. Bu firmalardan biri de, karşımıza daha önceden pek çok farklı proje ile çıkmış olan Facebook. Facebook´un uzun zamandır tıpkı Google´da olduğu gibi, drone´lar ve uydular aracılığıyla dünya genelinde erişilebilir internet dağıtma ve bu interneti bütün bölgelere yaygınlaştırma gibi projeleri bulunmakta. Internet.org kapsamında olan bu projede Facebook, önemli bir adım attı.

Hemen hemen her konuda kendi resmi Facebook hesabını bir duyuru platformu olarak kullanan şirket CEO´su Mark Zuckerberg, lazer teknolojisi ile yüksek hızda iletişim sağlama üzerine çalışamlar yaptıklarını açıkladı. Dünya genelinde internet dağıtımı kapsamında, kablosuz şekilde sunulan internetin erişemediği yerlerde devreye girecek sistem, lazerler sayesinde bu olayı gerçekleştirecek. Facebook´un bünyesinde bulunan AR-GE departmanı Connectivity Lab´da üretilen sistem, uzun mesafe gerektiren veri gönderimlerinde, gerekli hızı ciddi derecede arttıracak. Zuckerberg´in hesabında paylaşılan görsellerde lazerler net şekilde görünmekte ancak aslında bu görüntüler demo ortamından alınma.Yani normalde lazerler bu şekilde görülmeyecek. Facebook´un sistemi henüz geliştirilme aşamasında.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:30

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE