Facebook'a Güncelleme Geldi! Rahatsız Edici İçerikler Yasaklanacak

Facebook'a uzun süredir beklenen özellik sonunda geldi. Buna göre Facebook'ta kullanıcıları rahatsız eden ya da yanıltıcı bilgi veren tüm içerikler yasaklanacak.

Facebook'a Güncelleme Geldi! Rahatsız Edici İçerikler Yasaklanacak

Sosyal medya devi olarak bilinen Facebook bilindiği üzere hit kaybı yaşamamak adına kullanıcıların beğeneceği özellikleri sistemine entegre etmeye devam ediyor. Son zamanlarda kullanıcılarının yorumlarına göre güncellemeler getiren Facebook dev bir adım daha attı.

Buna göre Facebook'a güncelleme geldi ve Facebook tarafından yapılan açıklama da güncelleme yapılmadan önce Amerika Birleşik Devletleri ABD'de Facebook kullanıcısı olan yüzde 5'lik dilime denemelerin yapıldığı ve yorumlarının alındıktan sonra bu güncellemenin sunulduğu belirtildi. Peki detaylar nedir, Facebook'a nasıl bir güncelleme gelecek?

GELEN GÜNCELLEME DETAYLARI

Facebook'a yeni bir güncelleme geldi peki bu güncellemenin detayları nedir? Buna göre Facebook'ta gezinti yaparken kullanıcılar karşılarına çıkan içerikler hakkında artık yorumlar yapabilecek, uygun bulmadıkları içerikleri eksikle ikon yardımı ile bir daha karşılarına çıkmaması sağlanacak ve yine kullanıcılar bunu neden yaptıkları hakkında Facebook'a yardımcı olacak.

Bu sayede aynı içerikler kullanıcıların karşısına çıkmayacağı gibi son günlerde gittikçe artan sahte banka hesapları ile insanların online işlemlerine ulaşmaya çalışan sistemlerinde önüne geçilecek. Facebook postlar hakkında yapılan tüm yorumları dikkatli bir şekilde inceleyecek ve rahatsız edici içerik paylaşımı yapan sayfalar engellenecek.

YORUM EKLE