Ebeveynler Dikkat! Çocuğunuz Tehlikede Olabilir! Bir Çocuk Ölümden Son Anda Kurtarıldı

Dünya 'da ve ülkemizde çeşitli olaylarla karşımıza çıkan ve çocukların intihar etme talimatlarıyla karşı karşıya kaldığı mavi balina oyunuyla alakalı üzen gelişmeler yaşanıyor. Çocuklarınızı bu oyundan uzak tutmanız için bilmeniz gerekenlere haberimizde yer verdik...

Ebeveynler Dikkat! Çocuğunuz Tehlikede Olabilir! Bir Çocuk Ölümden Son Anda Kurtarıldı

Dünya 'da ve ülkemizde çocukların yaşamlarını tehlikeye attığı, çeşitli intihar talimatları verdiği bilinen mavi balina oyunuyla alakalı üzen bir gelişme daha yaşandı. Bir çocuk ölümden, ailesinin dikkatiyle son anda kurtarıldı. Daha önce oyun yüzünden 30 tane hap içtiğini ifade eden çocuk, oyunun 50. bölümünde intihar talimatının geldiğini söyledi.

Ebeveynler dikkat etmeli

Çocuklarının oynadıkları oyunlara ebeveynlerinin sık sık kontrolde bulunması, bilgisayar kullanımını kısıtlaması ve belirli internet filtreleri uygulanması gerektiğini belirten uzmanlar, mavi balina isimli oyun için sık sık uyarılar gerçekleştiriyorlar. Oyunda gerçek yaşama yönelik belirli talimatların verilip uygulanmasıyla bölümlerin geçildiği, çocukların bu oyunun tuzağına düştüğü ve intihar vakalarının yaşandığı görülüyor. Dünya' da ve ülkemizde çocuk intiharlarına neden olan bu oyunla alakalı, özel bir ilgi gösterilmesi gerektiği aktarılıyor. Çocukların bu oyuna nasıl erişim sağladıkları ve nereden buldukları da henüz bilinmiyor.

27 YAŞINDA GENÇ BİR ADAM TUZAĞA DÜŞTÜ

Rahatsızlığı nedeniyle çalışamayan 27 yaşındaki genç adam da tuzağa düştü. 50. bölüme gelindiğinde ölüm talimatı verildiğini farkeden genç adamı, ailesinin dikkati  ve polisin hızlı davranması kurtardı. Bursa' da yaşayan Ali, bütün gününü bilgisayar başında geçiriyor. Mavi balina isimli oyunu bir sitede görerek merak saran Ali, oyun tarafından kendisine intihar talimatı veriyor. Durumu ailesine söyleyen Ali, intihar etmek üzere evden çıkacağını söylüyor ve ailesi tarafından kurtarılıyor. Ali kurtuldu ancak bu oyunla alakalı tehlike devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 16:49

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE