Apple Kullanıcıları Düzmece Mesajlara DİKKAT!

Apple ürünü kullanıcıları düzmece mesajlara karşı uyarıldı. Eğer bir Apple kullanıcısı iseniz gelen düzmece mesajlara karşı panik yapmayın. İşte ayrıntılar...

Apple Kullanıcıları Düzmece Mesajlara DİKKAT!

Apple ürünü kullanıcıları düzmece mesajlara karşı uyarıldı. Eğer bir Apple kullanıcısı iseniz gelen düzmece mesajlara karşı panik yapmayın. İşte ayrıntılar...

Malwarebytes şirketinde görev alan üst düzey emniyet araştırmacısı Jerome Segura, nihayet zamanlarda iPhone Apple ve iPad'i kapsayan birden fazla düzmece iOS çökme raporu bildirildiğini belirtti . Çevirimiçi dolandırıcıların artık sadece Windows kullanıcılarını hedeflemediğini ifade eden Segure, Mac OS ve nihayet zamanlarda iOS işletim sistemine yönelme cesareti bulduklarını ifade ediyor.

Çökme raporu ile karşılaşan iOS kullanıcıları, ekrana gelen pop-up mesajda, üçüncü parti bir uygulamanın cihazın çökmesine ne sebepten olduğunun yazılı olduğunu diyor . Ayrıca mesajda sorunun giderilmesi için aranması istenen bir telefon numarası da bulunuyor.

Jerome Segura, bu gibi düzmece uyarıların, bilgisayar ve cihazlarla ilgili emniyet ya da performans problemlerinin olduğunu öne sürerek kullanıcıları destek hattını aramak için ikna etmeye çalıştığını diyor . Bu tip dolandırıcılıkların "Sosyal Mühendislik" temeline dayandığını açıklayan Segura, esas amacın telefon üzerinden kredi kartı bilgilerine ulaşmak olduğunu ifade ediyor.

Ekrana gelen pop-up mesajı kapatmanın neredeyse imkansız olduğunu ifade eden Segura, bunun her milisaniyede tekrardan görünmek üzere kodlandığını ve Safari'yi kullanılamaz hale getirdiğini diyor .

Bu düzmece çökme raporundan kurtulabilmek için öncelikle iPhone Apple ya da iPad cihazınızı "Uçak Modu"na almanız gerek . Daha akabinde Safari'nin tarama geçmişini temizleyip tarayıcıyı tekrardan açtıktan akabinde Uçak Modu'nun sonlandırılması lazım geliyor .

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:30

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE