Akıllı Saat Yapan Çocuğa ABD'den Davet

Teksas'ta yaşayan 14 yaşındaki lise öğrenci Ahmet,yapmış olduğu akıllı saat ile dünyamın gündemine oturmuştu.Ahmed Muhammed'in geliştirdiği saatin görünümü bombaya benzemesi nedeniylede polise teslim edilmişti.Bu Yaşanan garip olaydan sonra Ahmed Muhammed'e dünyanın dört bir tarafından destek gelmeye başladı.Özellikle Hilary Clinton, mevcut başkan Barrack Obama ve Facebook CEO'su Mark Zuckerberg art arda davetler almış

Akıllı Saat Yapan Çocuğa ABD'den Davet

Teksas'ta yaşayan 14 yaşındaki lise öğrenci Ahmet,yapmış olduğu akıllı saat ile dünyamın gündemine oturmuştu.Ahmed Muhammed'in geliştirdiği saatin görünümü bombaya benzemesi nedeniylede polise teslim edilmişti.Bu Yaşanan garip olaydan sonra Ahmed Muhammed'e dünyanın dört bir tarafından destek gelmeye başladı.Özellikle Hilary Clinton, mevcut başkan Barrack Obama ve Facebook CEO'su Mark Zuckerberg art arda davetler almıştı.

Teknoloji ve dünya gündemi Ahmed Muhammed'i konuşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gündeme oturan olaylar, Teksas'ta yaşayan 14 yaşındaki lise öğrenci Ahmet'in kendi evinde, el yapımı bir dijital saat üretmesi ve okula götürmesiyle başladı. Okul yönetimi bombaya benzettiği bu saat yüzünden öğrenciyi polise teslim etti. Göz altına alınan Ahmed'in masumluğu ortaya çıktı ancak yapılan ırkçı muamele beraberinde büyük bir sosyal medya tepkisini de doğurdu.

Sosyal medyadan büyük bir destek alan Muhammed, ABD başkanlığına oynayan Hilary Clinton, mevcut başkan Barrack Obama ve Facebook CEO'su Mark Zuckerberg art arda davetler almıştı. Obama genç öğrenciyi Beyaz Saray'a davet ederken Zuckerberg de kendisini Facebook'un merkezinde ağırlamayı

Mühendisliğe ilgi duyan ve evde boş vakitlerinde yeni cihazlar geliştiren Ahmed Muhammed'e son destek de Microsoft'tan geldi. Öğrenciye Surface 3, Microsoft Band, Windows 10 ve birçok Microsoft ürününü hediye gönderen şirket, öğrenci için Twitter'den paylaşımda bulundu ve "Bu ürünlerle neler yaratacağını görmek için bekleyemiyoruz" mesajını paylaştı.

SDN

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE