Adil Kullanım Noktası (AKN) Hakkında Bakandan Yeni Açıklama Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından, sosyal medyanın gündeminden düşmeyen Adil Kullanım Noktası (AKN) konusunda yeni bir açıklama geldi. İŞTE AKN hakkında o açıklamanın detayları...

Adil Kullanım Noktası (AKN) Hakkında Bakandan Yeni Açıklama Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından dijitalde yaşanan önemli süreçlerden birisi olan internet aboneliklerindeki altyapının geliştirilmesi ve Adil Kullanım Noktası (AKN) ya da diğer bir adıyla Adil Kullanım Kotası (AKK) olarak aktarılan duruma yönelik açıklamalar yapıldı. 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle kaldırılacağı söylenen ve bununla alakalı alt yapı çalışmalarının tamamlandığı kamuoyuna duyurulan kısıtlamalarla alakalı 2023 vizyonunda bulunduğu yere dikkat çekerek, ülkenin ileriye gideceğini vurguladı.

AKN Kaldırılıyor! Operatörlerden Açıklama Geldi

Adil Kullanım Noktası (AKN) konusunda açıklamalarda 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren kaldırılacağı aktarılmıştı ve operatörlerden de konuya yönelik açıklama gelmişti. Turk Telekom AKN olmayan paketlerini kamuoyuna aktardı ve fiyatlar yüksek bulununca ikinci bir düzenlemeyle yeni fiyatları duyurdu. Bu fiyatların ardından da diğer operatörlerin bazıları açıklama yaptı ancak bazı operatörler tarafından açıklamalar gerçekleştirilmedi. Bu operatörlerin kullanıcıları ne kadar ödeyeceklerini, durumlarının ne olacağını merak ediyorlar. Konuya yönelik olarak Bakan Turhan tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

" Kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan ve geçen yıl mayıs ayında kademeli kaldırılan AKN uygulaması, 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak. Böylece internet kullanımına sınırlama getirilmeyecek. AKN'nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. "

İnternet kullanıcıları ne düşünüyor?

Mevcut AKN uygulaması hakkında, uygulamanın yürütülmesi, operatörlerin uyguladıkları tarifeler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

YORUM EKLE