3 Operatör Şirketi Yerli Mesajlaşma Uygulaması ve Sosyal Medyada Anlaştı

​​​​​​​Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yerli mesajlaşma uygulaması ve sosyal medya konusunda anlaştı.

3 Operatör Şirketi Yerli Mesajlaşma Uygulaması ve Sosyal Medyada Anlaştı

WhatsApp bilindiği üzere sözleşmesini değiştirdi. Değişen bu sözleşme ile birlikte WhatsApp kimsenin sohbetlerini, medyalarına, konumlarına ulaşamayacağını belirtse de sözleşmede yazan erişilebilirlik maddeleri nedeni ile kullanıcılar WhatsApp'ı siliyor. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone yerli sosyal medya ile yerli mesajlaşma uygulaması hususunda imzaları attı. Peki neler olacak? 3 GSM şirketi hangi konuda anlaştı?

3 GSM Firması Anlaştı

Buna göre yapılan anlaşma yeni bir sosyal medya uygulaması yapımı ve yeni bir mesajlaşma uygulaması yapımı için değildir. Hali hazırda Turkcell'in mesajlaşa uygulaması BİP, Türk Telekom'un mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması Yaay ve Vodafone firmasının da İletişim Pass uygulaması bulunmaktadır.

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone yaptıkları anlaşma çerçevesinde vatandaşların internetlerinden BİP, İletişim Pass ve Yaay uygulamaları kota harcanmayacak. Yani telefonunuzdan BİP, İletişim Pass ya da Yaay uygulamasını kullandığınızda her hangi bir internet paketinizden kota harcanmayacak ve ücretsiz bir şekilde bu uygulamaları kullanabileceksiniz. Vatandaşların ilgili durum büyük beğeni kazandı ve Bip, Yaay ile İletişim Pass kullanıcı sayısı giderek şimdiden artmaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 02:17
YORUM EKLE