2020 Yılında WhatsApp Bu Cihazlarda Kullanılamayacak! Silinecek

2020 yılına girmeye sayılı günler kala önemli bir duyuru yapıldı. WhatsApp'ın hangi cihazlarda kullanılmayacağı ve silineceği açıklandı.

2020 Yılında WhatsApp Bu Cihazlarda Kullanılamayacak! Silinecek

Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp şu anda dünya geneli 2 milyara yakın kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Buna göre her sene yıl başında WhatsApp tarafından kamuoyuna resmi bir duyuru yapılmakta ve hangi cihazlarda artık kullanılamayacağı belirtilmektedir. 2020 yılına sayılı günler kala WhatsApp'ın hangi telefon modellerinde ve işletim sistemlerinde kullanılamayacağı büyük merak edilirken sonunda ilgili açıklama eldi ve WhatsApp'ın hangi cihazlarda kullanılmayacağı belirtildi.

Windows Phone Cihazları WhatsApp'ı Desteklemeyecek

WhatsApp cephesinden alınan flaş karar ile 1 Ocak 2020 ile artık Windows Phone modellerinin WhatsApp kaldırmayacağı öğrenildi. Buna göre Windows Phone ile WhatsApp arasıda nasıl bir sorun yaşandı ya da anlaşma yapılamadı bilinmiyor ancak eğer Windows Phone cihazınız varsa örneğin Nokia Lumia serisi telefonunuz varsa artık cihazınız WhatsApp'ı kaldırmayacak.

Android işletim sistemine bakıldığında ise 1 Şubat 2020 tarihinden sonra Android 2.3.7 ile daha önceki sürümleri WhatsApp'ı kaldırmayacak. Bilindiği üzere Android 2.3.7 Gingerbread olarak bilinmektedir.

iOS işletim sistemine bakıldığında ise artık 1 Şubat 2020 tarihi itibari ile iOS 8 ve altının WhatsApp'ı kaldırmayacağı öğrenildi. Buna göre iPhone modeli çok sayıda iOS 8 işletimi kullanan kişi bulunmaktadır. Ancak artık iOS 8 ve altında telefon kullananlar WhatsApp'a erişemeyecek ve yeni bir android ya da ios işletim sistemine sahip telefon alması gerekecek.

YORUM EKLE