Kamu kurumlarında sürekli işçi kadrosunda çalışan işçilere Tediye İkramiye ödemeleri için geri sayım başladı. Her yılın belirli takvimine göre 52 günlük ikramiye ödemeleri 4 taksit halinde hesaplara yatırılıyor. İlk taksitler için ödeme tutarları, ne kadar ikramiye alacakları adaylar tarafından en çok merak edilenlerden bir tanesidir.

İKRAMİYE ÖDEME TAKVİMİ;

4 taksit halinde yapılacak ödemelerden ilk 13 günlük ödeme, Ocak ayı içerisinde olması, 30 Ocak tarihine kadar ödenmesi beklenen ikramiyenin ikinci 13 günlük taksiti ise 31 Mayıs tarihine kadar, 9 Ağustos tarihine kadar 3. taksit ödemesi yapılması bekleniyor. Son taksit tarihi ise 13 Aralık tarihi olarak beklenmektedir. Geçen yıl (2019) bu takvime göre ödemeler hesaplara yatırıldı. 2020 yılı için Resmi Gazetede Cumhurbaşkanlığı kararı açıklanması bekleniyor. En az ödeme ne kadar olacak?

İLK TAKSİT NE KADAR OLACAK?

2020 yılında 4D sürekli işçi statüsünde görev yapan işçiler için maaşları oranında hesaplama yapılıyor. En düşük maaşa sahip işçilerin 745 TL ödeme aldılar. Diğer yandan 2020 yılında taşerondan kadroya geçen işçiler düzeltilmesi beklenen bazı haklar için sosyal medya üzerinden çalışanlar seslerini duyurmaya çalışmaktalar. Bunlar şu şekilde;

İŞÇİLERİN SORUNLARI;

Belediyede çalışan işiler için tediye ödemeleri yapılmamaktadır. Kamu bankalarında çalışan işçiler kendi durumları ile ilgili sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaktadırlar. Geçici işçi olarak MEB, Orman ve Su İşleri Bakanlığında çalışan işçiler sürekli işçi olarak çalışmak istemektedirler.

Sizde bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İŞİN OLSA

Editör: TE Bilisim