Taşerona Kadro 2018'e Sarkabilir Mi? Süreç Nasıl İşleyecek

Taşerona kadro konusunda bir milyona yakın kişi seslerini duyurmak için hep beraber açıklamalar yapmaya ve sosyal medya üzerinden toplanmaya devam etmektedir. Ancak bir türlü süreç istendiği gibi gitmedi ve taşerona kadro konusunda çalışmalar hızlı bir şekilde yürütülemedi.

***

TAŞERONA KADRO ÇALIŞMALARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Başbakan Binali Yıldırım ekonomi çalışmalarının Sonbahar ayında yapılacağını duyurmuştu. 22 Eylül tarihi itibari ile Sonbahar mevisimine girdik ancak şu anda henüz ekonomi görüşmeleri konusunda bir hareketlilik yok ve bu sebepten dolayı en erken görüşmelerin Ekim ayında ya da daha sonrasında başlayacağı beklenmektedir.

***

Peki şimdi gelelim esas konumuza. Taşerona kadro görüşmelerinin Ekim ayı itibari ile başlaması beklenmektedir. Peki görüşmeler Ekima yına kaldığı için kadro verilme tarihi 2018'e kalabilir mi? İşin Olsa ekibi olarak sizlere sürecin nasıl işleyeceği yönünde bilgiyi aşağıda veriyoruz.

***

İŞİN OLSA TAŞERONA KADRO DEĞERLENDİRMESİ

***

Sayın okurlarımız,

Sonbahar ayı 22 Eylül itibari ile başlıyor ancak esas görüşmelerin Ekim'den sonra olabileceğini tahmin ediyoruz. 1 Ekim 2017 itibari ile süreç çok hızlı bir şekilde işlense TBMM'ye gönderilse ve oradan Bakanlar Kurulunun alacağı karar doğrultusunda konu yasalaşsa en erken taşerona kadro ne zaman verilir? Size sürecin nasıl işleneceği yönünde bilgiyi aşağıda veriyoruz.

Süreç Ekim ayında bile tamamlanmış olsa önce taşerona kadro Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna gelecek ve burada konu tartışılacak. Taşerona kadro geniş bir kadro olduğu için TBMM'de pek çok milletvekilinin açıklama yapması ve sürecin haftalar sürmesi beklenmektedir Taşerona kadro TBMM'de tartışıldıktan sonra tasarı Bakanlar Kuruluna gelecek ve Bakanlar Kurulunda görüşmeler yapılacak. İlk bakanlar kurulunda tasarı kabul edilir mi edilmez mi tabi görüşme sonrasında olacak. Ancak hızlı bir taşerona kadro görüşmesi yapılsa bile 2017 yılının sonuna ancak yetişebileceği tahmin edilmektedir. Eğer süreç yavaş ilerletilirse taşerona kadro konusu 2018 yılına kalabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cezmi
cezmi - 4 yıl Önce

Peki kimler hangi taşeronlar bundan faydalanacak? mesela işletmesi devredilen belediye alanları buna dahilmi? mesela iski atıksu işlerininin işletmesini vermişti. buralarda çalışanlar kadrodan faydalanır mı?

taşeron
taşeron - 4 yıl Önce

versinler de 2018 de versinler diyeceğim ama sanmam oyalamayı çok iyi beceriyorlar