Taşeron Sınavı İçin İşçiler Kitap Almalı Mı? Kurslara Gitmeli Mi?

Ülke genelinde taşeron olarak istihdam etmekte olan işçilerin büyük bir bölümü kamuya geçirilecek. Buna göre kurumlar taşerona kadro başvuru sonuçlarını açıkladı ve olumlu sonuç alan adaylar taşeron sınavlarına tabii tutulacaktır.

Taşeron sınavları 3 Mart tarihi itibari ile başladı ve 22 Mart 2018 tarihine kadar sınavlar devam edecektir. Peki taşeron işçiler sınavlara girmeden önce kitap almalı mı? Kurslara  gitmeli midir? İşin Olsa ekibi olarak sizler için bu konuyu detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

***

BAKAN AÇIKLAMIŞTI GİTMEYİN ALMAYIN!

***

Taşeron sınavı yapılacak açıklamasından sonra çok sayıda yayıncı firma taşeron sınavları için kitaplar oluşturdu ve kurslar açtı. Bunların üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı ve işçilerin kurslara gitmesine ya da sınav için kitap almasına gerek olmadığını belirtti.

***

NELER SORULACAK SINAVDA?

Sınavda işçilere meslekleri ile ilgili kolay bilgiler sorulacak. Yani burada işçilere YGS LYS KPSS tarzı sorular yöneltilmeyecek ve adayın sadece mesleki bilgisi sınanacak. Eğer mesleği hakkında işçi her hangi bir bilgi bilmiyorsa bu soruları yapamayacak fakat aktif olarak işini yapan işçiler bu sınavdan kolay bir şekilde geçebilecektir.

***

SINAVDAN NASIL GEÇİLİR?

Taşeron sınavından geçebilmek için 50 puan almanız gerekmektedir. 50 puan almak için mesleğiniz hakkında en az yarı bilginizin olması gerekmektedir. Sınavda eleyici usullü olmayacağı için işçilerin çok büyük bir bölümünün bu sınavdan geçmesi beklenmektedir.

Taşeron işçilerimize başarılar dileriz.

Okan BAYKAN

YORUM EKLE