Taşeron İşçiler Hangi Tarihte Kadroya Geçecek?

Taşeron işçiler için yeni ve sevindirici bir dönem başlıyor. Buna göre uzun süredir taşerona kadro konusunda önemli çalışmalar yürüten hükümet sonunda yüz binlerce kişiye sevindirici haberi verdi.

***

TAŞERONA SÖZLEŞME DERKEN KADRO GELDİ!

***

Şüphesiz ki taşeron işçiler için en çok sevindiren olaylardan bir tanesi kadro oldu. Bilindiği üzere kamuda neredeyse kadrolu dönemi artık kalktı öyle ki tüm atamalarda personeller sözleşmeli olarak atanıyor. Taşeron işçilerinde kadrolu olarak değilde sözleşmeli atanmaası beklenirken hükümet müjdeli haberi verdi ve işçilerin kadrolu olacağını söyledi.

***

PEKİ KADROLAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Taşeron işçiler 11 Ocak 2018'e kadar başvurularını gerekli bölümlere yapmaktadır. Peki kadrolar kesin olarak hangi tarih de verilecek. İşin Olsa ekibinin yaptığı haberde verilmiş olan takvime göre 2 Nisan 2018 tarihine kadar kadroların verilmesi bekleniyor. Ancak ilgili takvimde güvenlik soruşturmalarına yönelik her hangi bir bilgi verilmemektedir. Yani araya güvenlik soruşturmalarının başlaması ve incelemeler girerse kadroya geçişler daha uzun tarihlere kalabilir. Fakat işçilerin sicillerinin temiz ya da belirtilen suçlardan fazla olmaması yeterli olur güvenlik soruşturmaları işçiler kadroya geçtikten sonra yapılacaksa kadroların 2 Nisan 2018 tarihine kadar verilmesi bekleniyor.

***

TAŞERON BAŞVURULARINDA İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

Taşerona karo başvurularında 5 adet vesikalık fotoğraf, emekli ya da yaşlılık aylığı almadığına dair belge, sicil belgesi, başvuru sahibinin eklemek istediği belgeler sertifikalar, öğrenim durumu, en son çalıştığı nitelik evrakları istenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okkk
Okkk - 4 yıl Önce

Kabul ediyor mkooooookk