Aile Bakanlığı 2 Şehre KPSS 60 İle Memur Alımı Duyurusu

Aile Bakanlığı tarafından yapılan yeni duyuruya göre 2 farklı ilde, devlet memur alımı yapılacak. İşte personel alımıyla ilgili detaylar.

Aile Bakanlığı 2 Şehre KPSS 60 İle Memur Alımı Duyurusu

Kaymakamlıklar bünyesinde çalışmalarını sürdüren vakıflar için 2 farklı ilde devlet memuru alımı için süreç başlatıldı. Konuyla ilgili resmi açıklamalar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılırken yapılacak alımlar sonucunda personellerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde çalışacağı belirtildi. Alım yapılacak alanlar ise sosyal yardım ve inceleme görevlisi ile büro memuru.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Memur Alımı Duyurusu

Daha önceden de memur alımı için ilana çıkan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başkanlığında yapılan son düzenlemeler ile birlikte ilanlara 2 şehir daha eklendi ve 2 farklı kadro daha açıldı. Bu iki farklı il ve kadro ise şöyle;

Giresun - Çanakçı sosyal yardım ve inceleme görevlisi

Kırıkkale - Balişeyh büro memuru

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Memur Alımı Şartları Neler?

Yayınlanan ilanlarda alım şartları ile ilgili detaylara da yer verildi. Şartlar ise şöyle;

  • Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda KPSS P3 puan türünden en az 60 puan alma
  • Sosyal yardım ve inceleme kadrosu için Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Halkla İlişkiler bölümü mezunu
  • Büro görevlisi kadrosu için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakülteleri, Fen Edebiyat Fakülteleri ile Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler bölümü mezunu
  • B sınıfı ehliyete sahip olmak

Memur olarak kriterlere uyan ve başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını Giresun’daki pozisyonlar için 20 Kasım, Kırıkkale’deki pozisyonlar için ise 21 Kasım 2019 gününde yapması gerekiyor. Aile Bakanlığı Sosyal Yardım Genel Müdürlüğü resmi sayfası üzerinden erişime açılan vakıf ilan bölümünden erişilecek sayfada başvurularda Giresun Çanakçı alımı için 1000627 ilan numarası, Kırıkkale Balışeyh alımı için 1000676 ilan numarası kullanılacak.

Online başvuruların yapılmasının ardından 25 Kasım 2019 tarihine kadar adayların ilçedeki vakıflara başvurarak başvurularını resmi olarak da iletmesi gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 10:40

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
didici
didici - 10 ay Önce

büro görevlisi alımında iibf önceliği sinir bozucu