Aile Bakanlığı 11 SYDV KPS'siz personel ve KPSS 60 Puan İle Memur Alıyor

Ülkemizde bulunan farklı ve Aile Bakanlığına bağlı olan SYDV'ler KPSS puanı ile memur ve KPSS puanı olmadan personel alımı yapıyorlar. İşte Detaylar.

Aile Bakanlığı 11 SYDV KPS'siz personel ve KPSS 60 Puan İle Memur Alıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı şehirlerde farklı pozisyonlarda alım yapacaklarını ilan ettiler. Yayımlanmış olan ilanlara göre KPSS puanı ile veya KPSS puanı olmadan alımlar yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde SYDV memur personel alımları hakkında sizlere detalı bilgi sağlayacağız.

KPSS 60 PUAN İLE MEMUR ALIMI YAPAN SYDV'LER:

KPSS 60 puan ile memur alımı yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları farklı pozisyonlarda alım yapıyorlar. Bu kapsamda alımlar Büro Görevlisi ve Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi alımı yapacaklar. Bu kapsamda alım yapılacak şehir ve pozisyonlar şöyledir;

 • Ordu Fatsa SYDV: 1 Büro Görevlisi
 • Şanlıurfa Halfeti SYDV: 1 Büro Personeli
 • Bingöl Yayladere SYDV: 1 Büro Görevlisi
 • Diyarbakır Çemrik SYDV: 3 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi
 • Şırnak Beytüşşebap SYDV : 2 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi

Bu kapsamda 5 farklı şehirde SYDV bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere büro görevlisi ve sosyal yardım ve incelemek görevlisi pozisyonlarında toplamda 8 memur alımı yapılacak.

Adaylardan başvuru için, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan seviyesinde en az 60 puan almış olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak gibi nitelikler aranacak.

KPSS ŞARTI OLMADAN ALIM YAPACAK SYDV'LER:

 • Samsun Salıpazarı SYDV: 1 Yardımcı Hizmetler personeli
 • Giresun Alucra Kaymakamlığı SYDV: 1 Temizlik Personeli
 • Adıyaman Gerger SYDV: 4 Temizlik Görevlisi
 • Balıkesir Dursunbey SYDV: 1 Temizlik İşçisi
 • Bilgöl Yayladere SYDV: 1 Yardımcı Hizmetler Personeli
 • Bartın SYDV: 1 İşçi

Olmak üzere toplamda 6 farklı şehirde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 6 işçi perosnel alımı gerçekleştirecek. 

Adaylardan ise, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, En az ilkokul mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 45 yaşından büyük olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranacak olup aynı zaman da alım pozisyonuna göre MEB onaylı sertifika sahibi olunması gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

İlgili Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına memur ve personel alımı için başvuru süreçleri başladı. Bu kapsamda adaylar başvurularını gerçekleştirebilmeleri için öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda Memur alımı başvuruları Aile Bakanlığı Sosyal yardımlar Genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden yapılacak. Personel alımı başvuruları ise ilgili Vakıflara istenen belgeler ile birlikte şahsen yapılması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 07:05
YORUM EKLE