MSB TSK Dış Kaynaktan Bando Sınıfı Muvazzaf Subay ve Astsubay Alımı Duyurusu Yayımladı!

Milli Savunma Bakanlığı bugün yeni bir duyuru daha yayımladı ve 2018 yılı Muvazzaf Subay ve Astsubay alımı başvuru sonuçlarını açıklayarak faaliyetleri paylaştı.

MSB TSK Dış Kaynaktan Bando Sınıfı Muvazzaf Subay ve Astsubay Alımı Duyurusu Yayımladı!

MSB PERTEM üzerinde yeni bir duyuru yayımladı. 19 Eylül 2019 tarihi itibari ile gelmiş olan yeni bir duyuruya göre geçtiğimiz dönemlerde 10 temmuz 2019 tarihi ile 6 Ağustos 2019 tarihleri arasında başvuruları alınmış olan Türk Silahlı Kuvetleri 2018 yılı Dış Kaynaktan Bando sınıfı muvazzaf subay ve astsubay temini için adaylar başvuru yapmılardı. Başvuruların sonuçlarını bekleyen adaylar için Milli Savunma Bakanlığından yeni bir duyuru yayımlandı. işte detaylar.

SUBAY VE ASTSUBAY ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Geçtiğimiz aylarda başvurusunu yapmış olan adaylar için MSB PERTEM üzerinde yeni bir duyuru gelerek adaylar için sonuçların açıklandığını belirtildi. Bu kapsamda Türk Sİlahlı Kuvvetleri Ön Lisans düzeyinde v Lisans düzeyindde Muvazzaf Astsubay ve Lisans ve Lisansüstü seviyesinde subay alımı yapacak.

Adaylar söz konusu ilan için başvurularına 19 Eylül 2019 tarihi itibari ile aşağıdaki bağlantı üzerinden başvuru sonuçlarına ulaşacaklar. Ayrıca MSB sonuçlarla beraber faaliyet takviminide yayımladı.

FALİYET TAKVİMİ YAYIMLANDI!

MSB 2018 Yılı Dış Kaynaktan Bando Sınıfı Muvazzaf Subay ve Astsubay Alım Faaliyetleri 25-26 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan tüm adaylar, 25 Eylül 2019 saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

8 ADIMDA SEÇİM AŞAMASI FAALİYETLERİ:

Seçim aşamaları iki günde yapılacak olup, Birinci Gün; Genel Kültür Sınavı, Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Yeterlilik Testi (Spor) yapılacak.

İkinci Gün ise, Mülakat (MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA) ile Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Hava Kuvvetleri Bando ve Merasim K.lığı Kirazlıdere/ANKARA'da icra edilecektir.) ve Sağlık Kurulu Raporu işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER:

  1. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.    
  2. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) "Adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.
  3. Başvuru kılavuzunda yer alan "Bando Sınıfı Astsubay Adayları TABLO-2'de belirtilen kaynak okul bölümlerine uygun en fazla 2 enstrüman branşında tercih yapabilecektir" maddesi gereğince ikiden fazla tercih yapan adayların tercihleri evrak kontrol aşamasında iki tercih olacak şekilde güncellenecektir.
  4. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
  5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
  6. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
  7. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
  8. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
  9. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
  10. Seçim aşaması faaliyetleri süresince adaylara öğle yemeği verilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 22:45
YORUM EKLE