MSB Muvazzaf Subay Alımları Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımlanmış olan ilana göre muvazzaf subay alımları için başvuru süreci devam ediyor. İşte şartlar ve detaylar.

MSB Muvazzaf Subay Alımları Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sistemi üzerinde askeri personel alımı ilanarı yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak yayımlanmış olan ilana göre Mili Savunma Bakanlığına bağlı olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak için farklı sınıflardan olmak üzere muvazzaf subay alımı yapacağını ilan etti.

İKİ SINIFTAN TEMİN YAPILACAK!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Dış Kaynaktan ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru sadece ERKEK ADAYLAR tarafından yapılabilecektir.

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN ÖZEL ŞARTLAR:

  • Başvuru şartlarını taşıyan 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı(her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olan ve başvuru kılavuzunda istenen yabancı dil sınav notu olan adaylardan kontenjanın en fazla 10 katına kadar aday seçim aşamalarına davet edilecektir. 2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.
  • Başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk yabancı dil sınav notu olan adayların sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Mezuniyet akademik not ortalaması 2,75 (4 'lük sistemde) ve üzerinde olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir.
  • Giriş koşullarını taşıyan şehit gazi eş ve çocukları, başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımak ve sınav/seçim aşamalarında başarılı olmak şartıyla şehit ve gazi gazi kontenjanı dâhilinde değerlendirilecek, bu adaylar arasında yapılacak başarı sıralamasına göre kontenjanın yüzde beşine kadarı temin edilecektir. Şehit ve gazi kontenjanına giremeyen adaylar diğer adayların başarı sıralamasına dahil edilecektir.

BAŞVURU İŞLEMİ DEVAM EDİYOR!

Söz konusu duyuru MSB PERTEM üzerinde 24 Temmuz 2019 tarihi yayımlanması ile birlikte başlamış olup hala devam etmektedir. Adaylar başvurularını en geç 25 Austos 2019 tarihi saat 23:59 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ön Başvurular sadece MSB Pertem üzerinden e-Devlet Kapısı ile yapılacaktır. Başvuru kılavuzu ve Başvuru ekranı için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2019, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
RenkKörü
RenkKörü - 2 yıl Önce

Tsk ve polislikten soğduk ren körü yok siz sahnelere manken alın okey bize ihtiyaç olunca bizde sırtımızı döneceğiz