Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2020 Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman?

2020 yılı uzman Erbaş alımlarının ne zaman olacağı merak konusudur. Kara kuvvetleri komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan alımlarla ilgili yeni gelişmeler haberimizdedir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2020 Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman?

2020 yılınınım ilk ayının da sonuna yaklaşırken birçok vatandaşın merakla beklediği alımlardan biri de Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan uzman erbaş alımıdır. Özellikle 2020 yılı içerisinde sözleşmeli er kadrolarında bulunan eksikliklerin de giderilmesi planlanmakta olup mevcut bir alımın ilerleyen günlerde yapılaması muhtemel olarak gözüküyor.Geçtiğimi yıl yapılan alımlardan yola çıkarak başvuru şartları ve diğer detaylar şu şekildedir.

Başvuru Şartları Neler?

Genel alım şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, adaylar eğitim seviyelerine göre belirtilen statüye başvuru yapabilecektir, uzman onbaşı adayları için en az ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak, askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için, uygun nitelik belgesi almış olmak, Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak, 80 ve üzeri not almış olmak gibi kılavuzda yer alan özel şartların sağlanması istenmektedir.

2020 Uzman Erbaş Alımı

Kara Kuvvetleri başta olmak üzere DKK ve diğer askeri birimlerin 2020 yılı içerinde uzman erbaş alımı gerçekleştirilemesin muhtemel olmakla birlikte 2019 yılında gerçekleştirilen en uzman erbaş alımı için sonuçlar internet sitesinde açıklanmıştır. 2020 yılına ilişkin çağrının da önümüzdeki aylarda yapılması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
poyraz.  aytulum
poyraz. aytulum - 9 ay Önce

ben. kendi. şahsım adına. konuşuyorum. tam.12 ay. yani. 365. gün. askerlik. yaptım. dışardan. alım. olmayacakta. neyin. nesi oluyor adamların. yaptığı. beş. ay. askerlik. tamamen haksızlık. bu. böyle. bi durumu. kabul. etmiyorum. haksızlık deyilde. ne. Bu.

Samet
Samet @poyraz. aytulum - 7 ay Önce

Dostum dısarıdan alımı sadece uzmanlıga kapadı erlik acık erlikten uzmanlıga geciş olacak 3 sene boyunca

Ali
Ali - 9 ay Önce

ÖNCE JANDARMA UZMAN ERBAŞ 4.GURUBU CAGIRSIN KARAKUVVETLERIDE 2020ŞUBATIN BASINDA BASVURU EKRANINI AÇSIN