TSK KPSS Şartsız Subay Alımı Yapıyor! Başvurular Sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri KPSS şartı olmadan hukuk sınıfı için subay alımı yapıyor. Peki başvuru detayları ve bilgileri nedir?

TSK KPSS Şartsız Subay Alımı Yapıyor! Başvurular Sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görev ve operasyon faaliyetlerini sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri TSK her sene personel temin sayfası üzerinden ilanlar yayımlamakta ve faklı rütbeler için askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. Son yayımlanan ilan ile Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'nın KPSS şartı olmadan subay alımı yapacağı öğrenilmişti. Buna göre müracaatlar halen devam ediyor ve KPSS şartı aranmadan subay alımları gerçekleştirilmektedir. Peki detaylar ve bilgiler nedir?

SON BAŞVURU 13 OCAK

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı olmadan subay alımı ilanına son başvurular 13 ocak 2020 tarihi olarak duyurulmuş olup müracaat etmek isteyen adayların https://pertemin.msb.gov.tr linkini takip ederek sisteme e-devlet üzerinden giriş yapması ve bilgiler bölümünü doldurduktan sonra seçim işlemlerini gerçekleştirmesi ardından da kayıt etmesi gerekmektedir. Adaylardan KPSS şartı aranmamakta olup lisans mezunu olanların 27 yaşından büyük ve lisansüstü eğitimini tamamlayanların ise 32 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. Müracaat edecek olan adayların Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak, şartını sağlaması gerekmektedir. Hukuk fakültelerinden mezun olmayan adaylar müracaatlarını yapamayacak olup diğer lisans mezunu adaylar için subay alımı süreçleri 2020 yılında devam edecektir.

YORUM EKLE