TSK 966 Subay Alımı Sonuçları? KPSS Taban Puanı ve Sınav Aşamaları

Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı başvurusu sona eriyor. 3 Kuvvet Komutanlığına 966 Subay istihdam edilecek. Şartlar nelerdir?

TSK 966 Subay Alımı Sonuçları? KPSS Taban Puanı ve Sınav Aşamaları

Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı gerçekleştiriyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Kara, Deniz, Hava kuvvetleri komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 966 kişilik kadro ile Muvazzaf Subay alımı gerçekleştiriyor.  Buna göre Milli Savunma Bakanlığı TSK Askeri Personel alımı başvuruları için sona gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Subay Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri Subay alımı için başvuru süreci 24 Ekim 2022 tarihi ile başlamıştı ve en geç 13 Kasım 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını sadece MSB PERTEM üzerinden gerçekleştirilecektir.

Subay Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

TSK kuvvet komutanlıkları toplamda 966 kişilik kadro ile subay alımı gerçekleştirilecektir.

  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı 859 Subay Alacak.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 48 Subay Alacak.
  • Hava Kuvvetleri Komutanlığı 59 Subay Alacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Türk Silahlı Kuvvetleri Muvazzaf Subay Alımı için adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmak, YDS aranan kadrolarda İngilizce dilinden puana sahip olmak, Lisans için 27 ve Lisansüstü alımlar için 32 yaşından büyük olmamak, eğitim açısından Lisans mezunu olmak gibi şartlar aranacak. Ayrıca Askeri genel niteliklerin sağlanıyor olması gerekmektedir.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

2021 ve 2022 yılı KPSS’ye katılmış olanların KPSS P3 puanı ön başvuru aşamasında görüntülenecek, bu iki sınavdan alınmış en yüksek puan değerlendirmeye alınacaktır En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuru değerlendirmesinde başarılı olan adaylar MSB tarafından belirlenecektir. Ön başvurusu kabul edilen adaylara, MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak/Ankara) uygulanacak fiziki yeterlilik testi ve mülakat tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 2 hafta Önce

Burak