Jandarma Kadın Erkek 2020 Yılı Subay Alımı Başvuruları Başladı! Şartlar Nedir?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki subay eksikliğini karşılamak üzere alım yapacağını belirtmişti. Başvuru süreci bugün başladı! İşte şartlar.

Jandarma Kadın Erkek 2020 Yılı Subay Alımı Başvuruları Başladı! Şartlar Nedir?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 yılı muvazzaf / sözleşmeli subay alımı yapılacak. Söz konusu 2020 yılı subay alımı için başvuru süreci başlamış olup sadece başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını yapabilirler.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

- Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 subay alımı için adaylardan aşağıdaki nitelikler taleğ edilecek. Bu kapsmada adaylardan aşağıdaki nitelikler talep edilecek.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

- Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için kılavuzda belirtilen Lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

- Hamile olmamak,

- Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,

- Geçici kayıt kabul tarihinde (04 Ağustos 2020) askerlikle ilişkisi bulunmamak,

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Jandarma ve Sahil Güvenlik bünyesine alımını yapacağı subay adaylarından yukarıdaki nitelikler aranıyor. Bu kapsamda adaylar başvurularına başlamış olup en geç 31 Ocak 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden gerçekleştirilecek, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı yoluyla yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kumru
Kumru - 2 yıl Önce

Yaş şartı neden 93 polislikte dahi 30 oldu !!