Yazarların Gözünden Galatasaray-Mersin İdman Yurdu Maçı

Galatasaray'da sıkıntılar devam ediyor.Spor Toto Süper Ligde dün akşam kendi saha ve seyircisi önünde Mersin İdman Yurdu ile 1-1 berabere kalan Galatasaray'da işler iyi gitmiyor.İşte yazarların gözünden Galatasaray.

Yazarların Gözünden Galatasaray-Mersin İdman Yurdu Maçı

Galatasaray'da sıkıntılar devam ediyor.Spor Toto Süper Ligde dün akşam kendi saha ve seyircisi önünde Mersin İdman Yurdu ile 1-1 berabere kalan Galatasaray'da işler iyi gitmiyor.İşte yazarların gözünden Galatasaray.

 

Bitmez bu sezon (2) (Hakan Ünsal - Hürriyet)

Yağmur, dolmayan stat, eksiklerin etkisi, kaçan goller ve sıkıntılı bir oyun. Maçın kısa özeti bu. Taraftarın gelmeyişinin nedenleri vardır ama sonuçları da vardır. Bu durum, oyuncuların baktığı pencerede, kendilerine sarşı bir güvensizlik, inanmamışlık ve moral bozmaya giden bir yolun izlerini gösterir. Maçın içine de yansıdı bu durum.

 

Bir kaleci destanı (Kanat Atkaya - Hürriyet)

Muammer, başarısını 90 dakikaya yayıp takımını tek başına ayakta tuttu. Galatasaray gol üretememesinde kimi zaman şanssızlık, kimi zaman kötü zamanlama, kimi zaman da forvetlerin yanlış pozisyon almaı etkiliydi ama Muammer'in başarısına gölge düşürmek istemem. Lige istediği başlangıcı yapamayan Galatasaray'ın çok kötü oynadığını söylemek de haksızlık olur.

 

Ev sahibi olmak... (Mehmet Demirkol - Fanatik)

Ev sahibi, oyununu kabul ettirmeli. Tüm o taraftar, stat, hakem baskısı vs. her şey bunun için. Amaç oyunun rakibin istediği gibi oynanmasını engellemek. Oyunu rölantiye aldığınızda dahi rakibin istediği gibi oynamasına izin vermemelisiniz. Savunma öngörüsüyle sahadaysa bunu istediği gibi yapamamalı. Hücum istiyorsa onu yapamamalı, denge istiyorsa o da olmamalı. Ev sahibi olma avantajını kullanmak budur. Mevzu senaryonun size ait olması. Rakibin alışkanlıklarını bozmak. Hele de büyük takımsanız. Hele de şampiyonsanız, hele de 3 kupalıysanız. Zaten psikolojik avantajınız var demektir. 

 

Uyumsuz forvetler (Feyyaz Uçar - Fanatik)

Carole’nin alternatifi Olcan’ın ofansta problemi yok. Defansta var. Kademeleri gecikmeli. Hava hakimiyeti olmadığı için yan toplar sıkıntılı. Defans oyuncuları topa vuramıyorsa, vurdurmazlar. Olcan ne topa vuruyor ne de rakibi önlüyor. Rodriguez ile Selçuk henüz uyumlu değil. Ama ikisi de akıllı. Bu sorunu çabuk çözerler. Forvetler ayrı birer gezegen. Podolski, Yasin ve Burak birbirine pas vermiyor. Boşa çıkıp top almıyor. Boş koşu yapıp arkadaşına pozisyon yaratmıyor. Bu uyumsuzluk Cim Bom’un pozisyon arayışlarını Sneijder’ın paslarına endekslemiş. Oysa Sneijder’ın önceliğinde şut var. Asist sonra geliyor. Goller ise ya gecikiyor ya da gelmiyor.

 

Yönetimde boşluk var (Rıdvan Dilmen - Sabah)

Galatasaray'ın kazandığı Süper Kupa maçından sonra "Galatasaray kazandığı için mutlu ama bir soru işareti var" demiştik. Disiplinsizlik doğru kelime değil ama oyundan çıkışlar, girişler konusunda bir S.O.S vardı. "Bu sorun Hamza hocayı aşıyorsa eğer yönetimle oyuncular arasında diyalog kuracak birisi gerek" demiştik. Oyuncular çok sinirli... Selçuk İnan'dan bile ummadığın bir davranış görüyorsun. 

 

Egoizm (Levent Tüzemen - Sabah)

Türkiye-Hollanda maçının en çok koşan, en çok mücadele eden, sürekli oyunun içinde olan ve 90 dakikada sahada kalan isimleri; Kaptan Selçuk, Sneijder, Burak ve Hakan Balta Galatasaray'ın Mersin karşısında en iyi oyuncularıydı. Diğer oyuncular bu dörtlüye sadece "Eskortluk" yaptı. Hem üç gün arayla iki kritik milli maç oynayacaksın hem de lig maçında fiziksel zafiyet yaşamayıp üstelik yağmurla kaygan hale gelen zemine rağmen sürekli mücadele içinde olacaksın. Peki milli olmayan Galatasaraylı diğer oyuncular Florya'da "Barbekü" partisi mi yaptılar?.. 

 

Podolski'den yararlanamıyor (Erman Toroğlu - Sabah)

Selçuk'un gördüğü kart beni çok şaşırttı. Sen G.Saray'ın en tecrübeli baba adamısın! Tecrübeli bir futbolcu sinirlenmez. Hakem ne yaptı? Geldi kartları gösterdi. Doğru kartları gösterdi. Aslında özetlersek dünkü G.Saray'ın ne orta sahası orta saha, ne savunması savunmaydı... Dün Atletico Madrid'ten biri mutlaka bu maçı izlemiştir ve "G.Saray buysa işimiz iş" demiştir. Ancak bilmedikleri bir şey var, Galatasaray'ın bir avantajı var; Avrupa Kupası'nda çok farklı oynuyor.

 

Hürriyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE