Türkiye Şampiyonlar Ligine Doğrudan Takım Gönderemeyecek! Ön Eleme Oynayacak

​​​​​​​Türkiye puanlarının düşmesi sebebi ile şampiyonlar ligine takım göndermek için artık ön eleme oynayacak.

Türkiye Şampiyonlar Ligine Doğrudan Takım Gönderemeyecek! Ön Eleme Oynayacak

Avrupa'da bilindiği üzere hangi ülkenin şampiyonlar ligine, UEFA kupasına kaç takım göndereceği ülke ve takım puanları ile belirlenmektedir. Hem Türk futbol takımlarının başarılı bir yol çizememesi hem de Türkiye A Milli Futbol takımının maçlarda beklenen performansı gösterememesi, puan toplayamaması üzerine yeni bir karar alındı. Türkiye artık şampiyonlar ligine doğrudan temsilci yollayamayacak. Türkiye liginde şampiyon olan takım dahi şampiyonlar ligine direkt olarak katılamayacak.

Ön Eleme Zorunluluğu Geldi

Önceden Türkiye Liginin şampiyonu, Şampiyonlar ligine direkt olarak katılmakta, ikinci sıradaki futbol takımı ise ön eleme oynayarak katılmaktaydı. Ancak hem Türk futbol takımlarının başarısızlıkları hemde A milli futbol takımının başarısızlıkları nedeni ile Avrupa'dan Türkiye'ye kötü not verildi. Bundan sonra Türkiye Süper Liginde şampiyon olan takım dahi Şampiyonlar ligine katılabilmek için ön eleme oynayacak.

Türk futbol takımları şampiyonlar liginde yine başarısızlıklar sergiler, a milli futbol takımı yine istenen puanları toplayamazsa önümüzdeki senelerde Türkiye şampiyonlar ligine hiç takım gönderemeyebilir ve birinci olan takım direkt olarak UEFA kupasına katılım sağlayabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:14
YORUM EKLE