Türk Telekom Arena'da Teröre Tepki

Galatasaray Arena'da teröre tarihi tepki.Spor toto Süper Lig'de dün akşam oynanan Galatasaray-mersin İdmanyurdu mücadelesi öncesinde son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösterildi.

Türk Telekom Arena'da Teröre Tepki

GalatasarayArena'da teröre tarihi tepki.Spor toto Süper Lig'de dün akşam oynanan Galatasaray-mersin İdmanyurdu mücadelesi öncesinde son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösterildi.

 

Arena'da teröre tarihi tepki

 

Galatasaraylı taraftarlar, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Bu vatan bölünmez bu böyle biline, bu vatan uğruna hazırız biz ölmeye' tezahüratlarında bulundu

 

Galatasaray, Mersin İdman Yurdu maçı öncesinde yüreklerde hüzün, akıllarda ise yaşanan terör olayları vardı. 20 bin 495 taraftar tezahürat ve gösterilerle terörü protesto etti. Bu anlarda futbol unutuldu, şehitler hatırlandı. 


ÜÇ BÜYÜKLER BİR ARADA 

Taraftarların, Türk Telekom Arena'da sert tepkisi dikkati çekti. Galatasaray, bu hafta yapılacak maçlar öncesinde Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da giyeceği, "Teröre karşı birlikteyiz" yazılı tişörtlerle ısınmaya çıktı. Tişört üzerinde Türk bayrağının altında 3 kulübün armaları yer aldı. Mersin İdman Yurdu takımı ise terör saldırılarında şehit olan polis ve askerlerin isimlerinin yer aldığı tişörtlerle ısınma bölümünde yer aldı. Tişörtlerin ön bölümünde, şehit olan kişinin ismi yer alırken, arka bölümde ise doğum tarihi ve hangi ilden olduğu yazıldı. Her iki takım, karşılaşmaya, "Teröre karşı birlikteyiz" yazılı pankartı taşıyarak çıktı. Binlerce taraftar ise "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" tezahüratları yaparak, terör olaylarını protesto etti. 

 

DUYGU YOĞUNLUĞU 

Tribünde "Türküyle, Kürdüyle, teröre karşı omuz omuza" yazılı büyük bir pankart açıldı. Teröre gösterilen bu tepki nedeniyle yöneticiler, taraftarları kutladı. Futbolcular ise büyük bir duygu yoğunluğu içinde sahaya çıktı. Galatasaraylı ve Mersinli futbolcular da saha içinde zaman zaman konuşarak tribünlerdeki tepkiyi değerlendirdi.

 

ŞEHİTLER TEK TEK ANILDI

Galatasaray'ın Mersin İdman Yurdu'nu ağırladığı mücadele öncesi terör olaylarında şehit düşen asker ve polislerin isimleri stat hoparlöründen tek tek okundu. Taraftarlar da organizasyona her şehit için "Burada" diyerek eşlik etti. Şehitlerin isimlerinin okunmasının ardından tribünlerdeki Galatasaraylı taraftarlar, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyerek terörü lanetledi. Taraftarlar uzun süre şehitler için tezahürat yaparken tribünlerde bu esnada duygulu anlar yaşandı. Sahadaki oyuncular da uzun süre tribünleri izleyip, taraftarlara alkışla destek verdi.

Fotomaç

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE