Trabzonspor'un Yeni Patronu Belli Oldu Gibi

Trabzonspor yeni teknik patronuyla anlaştı gibi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, yeniden eski teknik direktörleri Ersun Yanal'ın kapısını çaldı. Muharrem Usta ile Ersun Yanal'ın anlaştığı konuşuluyor.

Trabzonspor'un Yeni Patronu Belli Oldu Gibi

Trabzonspor yeni teknik patronuyla anlaştı gibi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, yeniden eski teknik direktörleri Ersun Yanal'ın kapısını çaldı. Muharrem Usta ile Ersun Yanal'ın anlaştığı konuşuluyor.

Trabzonspor’un 3-0 kazandığı Antalyaspor maçından sonra Başkan Muharrem Usta, teknik direktör konusuyla ilgili sorulara sürpriz bir yanıt vermiş, “Ersun Yanal ile temas halindeyiz. Görüşüyoruz, görüşeceğiz” demişti.   
Fanatik Gazetesi, ilk kez bu kadar somut bir açıklama yapan Usta’nın mesajının altında yatan gerçeklere ulaştı. Buna göre Usta, Yanal ile temas kurdu ve deneyimli hocaya geri çeviremeyeceği şartlar sundu.
O şartların en önemlileri, kurumsal yapının korunacağı, hem ekonomik hem psikolojik açıdan rahat bir çalışma ortamının sağlanacağı şeklindeydi. Ayrıca Muharrem Usta’nın yeni teknik direktörü olarak düşündüğü Ersun Yanal’a kendi yönetiminin görev süresini kapsayan, 3 yıllık bir sözleşme teklif etmesi de bordo-mavililerin 1 numaralı hoca adayının iknasında rol oynadı.


ŞAMPİYONLUK İÇİN...
Yakından tanıdığı bir futbolcu topluluğu ile çalışacak olan Ersun Yanal’a, özellikle şampiyonluk sözü verilen gelecek sezon için ciddi bir transfer bütçesinin de garantisi sunuldu. Tüm bu tabloyu düşünmek için kısa bir süre talep eden Yanal’ın gelecek hafta ortasında başkana yanıtını vereceği belirtildi. Ancak yönetime ve Yanal’a yakın kaynaklar, Trabzonspor’un ikinci yarı hazırlıklarına Ersun Yanal ile gideceği yönünde hemfikir.


BAŞKANLARA TEK TEK SORDU
Muharrem Usta, daha önce Ersun Yanal ile çalışan başkanlardan da referans istedi. Daha önce Ersun Yanal ile çalışan Sadri Şener, Nuri Albayrak ve İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşen Usta’nın önemli ölçüde olumlu geri dönüşler aldığı ve bunun kararında rol oynadığı bildirildi. Eski başkanların en önemli ortak fikri ise, “Eğer rahat bir çalışma ortamı yaratılır ve işine konsantre olması sağlanırsa mutlaka başarılı olur” şeklindeydi.


ONUR, SEKÇUK, COLMAN...

2008 kongresi öncesinde başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun seçim vaadi olan Ersun Yanal, sürpriz bir şekilde o dönemin başkanı olan Nuri Albayrak ile sözleşme imzalamıştı. Albayrak, o dönem aday olmadı, Yanal başkan seçilen Sadri Şener ile çalışmaya devam etti.
Ersun Yanal, uzun yıllar kullanılan kadronun şekillenmesinde çok önemli rol oynadı. Onur Kıvrak, Cale, Song, Egemen Korkmaz, Selçuk İnan, Colman, Alanzinho ve Serkan Balcı gibi isimleri kadroya kazandırdı, hepsinden de üst düzey verim aldı. Yanal, 2009’un 29. haftasında takım Süper Lig’de 3. sıradayken görevinden ayrıldı.


LUCESCU TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Muharrem Usta, kongre öncesinde ve sonrasında teknik direktör sorularına Lucescu’lu yanıtlar vermiş, şartların zorlanacağını söylemişti. Fakat olaylar farklı gelişti ve Rumen teknik adama son kararı geçtiğimiz günlerde bir kez daha soruldu. Lucescu’nun da Usta’ya, “Beni inanılmaz onore eden, her teknik adamın isteyeceği bir teklif yaptınız. Bunun için çok teşekkür ederim. Ancak şu an için buradan ayrılmayı düşünmüyorum. Trabzonspor tanıdığım, sevdiğim bir camia. Umarım en kısa zamanda toparlanır ve başarılı olursunuz” mesajını gönderdi. Usta da bunun üzerine vakit kaybetmeden düğmeye bastı.


İKİNCİ DÖNEMİ KISA SÜRDÜ
Ersun Yanal’ın Trabzonspor’daki ikinci macerasında başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’ydu. Vahid Halilhodzic’in görevden ayrılmasından sonra Yanal işbaşı yaptı. Kendi kurduğu kadroyla değil de Halilhodzic’in eseriyle çalışmanın sıkıntılarını çekti. Devre arasında Erkan Zengin gibi o dönem çok ses getiren bir transferin yapılmasında başkan Hacıosmanoğlu ile beraber İsveç’e giderek büyük etki yarattı. İlk maçında Galatasaray’ı 3-0 yenen Ersun Yanal, sezon sonuna doğru inişli-çıkışlı bir grafiğin sahibiydi. Bordo-Mavililer de sezonu 5. sırada bitirdi.

SADİ TEKELİOĞLU İKNA EDİLECEK
Yönetim kısa süre önce sezon sonuna kadar Sadi Tekelioğlu ile devam edileceğini açıklamıştı. Ancak bu sürpriz gelişmenin ardından Tekelioğlu’nun mutlaka ikna edilip kendisine gerekli açıklamanın da bizzat üst düzey yöneticiler tarafından yapılacağı belirtildi. Hatta Tekelioğlu’nun uygun görmesi halinde sezon sonuna kadar yine Ersun Yanal’ın ekibinde bir danışman pozisyonunda kalabileceği de gelen haberler arasında.


İDEAL KADROSU BELLİ GİBİ
Yanal, geçtiğimiz sezon görev yaptığı Trabzonspor’da sakatlık ve cezalar sebebiyle zaman zaman kadro kurmakta bile zorluk çekti. Ancak deneyimli hocanın vazgeçmediği oyuncular aşağı yukarı belli. Bordo-Mavililer’in 1 numaralı teknik direktör adayı, forvette genellikle Cardozo’yu kullandı, Özer, Yusuf, Ekici, Erkan, Aykut ve Salih gibi yerli isimlerden de pek vazgeçmedi. Çift forvetli sistemi kullanmak istese de Yatabare ve Waris’in formsuzluğu sebebiyle genellikle bunu başaramadı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 08:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE