Süleyman Seba Ölümünün 1. Yılında Anıldı

Beşiktaş'ın onursal başkanı Süleyman Seba ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve çok sayıda Beşiktaş'lı katıldı. Tören sırasında Süleyman Seba'ya yeniden helallik verildi. İşte ayrıntılar...

Süleyman Seba Ölümünün 1. Yılında Anıldı

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'yı vefatının 1. yıldönümünde anma etkinlikleri, sabah erken saatlerde Akaretler'deki kulüp binası karşısında bulunan Şairler Parkı'nda Seba heykelinin önünde anı defterinin açılmasıyla başladı.

Beşiktaş'ın onursal başkanı Süleyman Seba ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman  ve çok sayıda Beşiktaş'lı katıldı. Tören sırasında Süleyman Seba'ya yeniden helallik verildi. İşte ayrıntılar...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da, Seba’nın vefatının 1. yıldönümü nedeniyle Şairler Parkı’nda Seba heykelinin önünde açılan anı defterini imzaladı ve bir konuşma yaptı.

Anma etkinliğine konuşan ve Seba’nın çok önemli bir isim olduğunu dile getiren Orman, şunları söyledi:

“Süleyman Seba’ya Allah rahmet eylesin. Çok önemli bir isimdi. Kendisiyle çok anılarımız vardı. Seba’nın yaptığı eski kulüp binamızın açılışında bulunmuştum. Biz ve bizden sonraki nesiller büyüklerimizi mutlu etmeliyiz. İnşallah onları utandırmadan Beşiktaş'a hizmet etme şansına sahip olabiliriz Tüm Türkiye’nin başı sağolsun. Tekrar Türkiye'nin, spor aleminin, Beşiktaş camiasının başı sağolsun. İnşallah, yeni nesiller onlara layık olabiliriz. Allah gani gani rahmet eylesin Süleyman ağabeyimize.”

Orman’ın konuşmasından sonra törene katılan futbolcularımız anı defterine duygu ve düşüncülerini yazdılar.

Heykelin önündeki anı defterine Seba'yla ilgili düşüncelerini yazan ve bunu basın mensuplarıyla paylaşan Murat Hazinedar ise, "Sadece kulübüyle değil, Beşiktaşımızın da semtimizin son döneminin en önemli simgesi, benim de doğduğum mahalle olan Vişnezade'nin de simgesi olan sayın Süleyman Seba'yı vefatının birinci yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. Beşiktaş aşkı ile onun izindeyiz" ifadelerini kullandı.

Anma töreninde Fenerbahçe ve Eskişehirspor formalı taraftarların da yer alması dikkati çekti. Hem siyah-beyaz renklere gönül veren taraftarlar, hem de farklı renklerin taraftarları, Seba için anı defterine duygularını yazdı.

Anma törenine katılanlar, Kartallar Beşiktaş Motosiklet Kulübü Derneği üyeleri eşliğinde Şairler Parkı önünden Süleyman Seba'nın Feriköy Mezarlığı'ndaki kabrine doğru hareket etti.

Merhum Süleyman Seba’nın Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine; Başkan Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, As Başkan, Yeni Stat ve Yeni Stat Sponsorluklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner,Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, Kartal Yuvası'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kocadağ, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Kurul Başkanları, Divan ve Kongre Üyeleri, Genel Koordinatör Levent Çifter, Teknik Direktör Şenol Güneş, Antrenör Tamer Tuna, futbolculardan Tolga Zengin, İsmail Köybaşı, Ersan Gülüm, Necip Uysal, altyapı ve farklı branşlarımızdan sporcular, kulüp personeli, TFF eski başkanı Şenes Erzik, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile taraftarlar ve farklı renklere gönül veren sporseverler katıldı. Anma töreni, merhum Süleyman Seba için duaların okunması ve helallik verilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 01:33

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE