Son Dakika: Rakiplerini Jiletleyen Amedsporlu Futbolcu Mansur Çalar, Futboldan Men Edildi

Sakaryasporlu rakiplerine maç sırasında jiletli saldırıda bulunan Amedsporlu Futbolcu Mansur Çalar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından futboldan men edildi...

Son Dakika: Rakiplerini Jiletleyen Amedsporlu Futbolcu Mansur Çalar, Futboldan Men Edildi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Amedsporlu jiletçi futbolcu Mansur Çalar hakkında kararını verdi

Sakaryaspor maçında rakiplerini jiletlediği görüntüleri ortaya çıkan ve ülke gündeminde; futbol camiasında büyük tepki gören Amedsporlu sözde sporcu ve futbolcu Mansur Çalar hakkında PFDK kararını verdi. PFDK yaptığı inceleme çalışmalarının ardından, sözde futbolcu için 4 yıl sahalardan men cezasını verdi. İlgili hükümler doğrultusunda, 3 yılı aşan sürenin futboldan meni getirdiği görüldüğünden, Amedsporlu sözde futbolcu Mansur Çalar, futboldan men edildi. 

PFDK tarafından yapılan açıklamada " Aynı müsabakada AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü sporcusu MANSUR ÇALAR'ın, rakip takım sporcularına yönelik saldırıları nedeniyle FDT'nin 4/2, 44/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca 4 YIL MÜSABAKALARDAN MEN ve 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan ceza bakımından FDT'NİN 95/1. Maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. " ifadeleri kullanıldı...

Maç cezaları da uygulandı

Sakaryaspor ile Amed Sportif arasında oynanan maçta yaşanan olaylar nedeniyle Muhlis İstemi 5 maç ceza alırken, Muhammed Ali Özdemir 4 maç ceza aldı. Ev sahibi takım Sakaryaspor' un ise 1 maçı seyircisiz oynamasına karar kılındı.

Sosyal medyada gündem olmuştu

Amedsporlu sözde futbolcunun bu hareketleri futbol camiası tarafından tepkiyle karşılanmış, çok sayıda futbolsever vatandaş tarafından paylaşımlar yapılarak futboldan men edilmesi gerektiği yönünde ifadeler kullanılmıştı. Gündemde şok etkisi yaratan sözde futbolcu, PFDK kararıyla futboldan men edildi ve kamuoyuna duyuruldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
dogan
dogan - 4 yıl Önce

kürt ya vurun annasını satim gelen vursun giden vursun ....

Kerem
Kerem @dogan - 4 yıl Önce

Lan salak adam jiletle saldırmış Kürt meselesimi bu