Mircea Lucescu'dan Galatasaray ve Transfer Açıklaması

Adı Galatasaray'ın yeni teknik direktörleri arasında olduğu konuşulan Rumen teknik adam Mircea Lucescu, Galatasaray ve transferi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Mircea Lucescu'dan Galatasaray ve Transfer Açıklaması
Adı Galatasaray'ın yeni teknik direktörleri arasında olduğu konuşulan Rumen teknik adam Mircea Lucescu, Galatasaray ve transferi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.


Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek’in, önümüzdeki sezon için takımı tekrar ayağa kaldırma adına yaptığı ‘Mircea Lucescu’ hamlesini geçtiğimiz hafta manşetten okuyucularımıza duyurmuştuk.

Tabii ki her hoca konusu gündemde olduğunda Türkiye’de akla gelen ilk isim Lucescu... Haberimizin en büyük dayanağı ise kaynaklarımızın sağlam olması; yani basit bir öngörüden fazlası... Daha önce de söylediğimiz gibi Rumen hocaya çok yakın bir kişi, “Luce, Galatasaray’la anlaştı ve yüzde 85 önümüzdeki sezon takımın başına geçecek” demişti. Hatta yardımcılarının oğlu Razvan Lucescu ile Emre Aşık olacağını, teknik ekibe 2 Rumen antrenörün daha dahil olacağını söylemiş, biz de yazmıştık.

Bu kez ikinci bir yakın kaynaktan tecrübeli teknik adamla ilgili yeni bilgiler edindik. Şimdi sizlerle hem onları paylaşalım, hem de bilgileri tazeleyelim. 


Sezon başında da görüşüldü

Öncelikle Lucescu ile Galatasaray, sezon başında bile temas kurdu. Ancak o zaman Luce, tıpkı Trabzonspor’a dediği gibi, 12 yıldır çalıştığı Shakhtar Donetsk’i bu zor durumda bırakamayacağını ifade edip, sözleşmesini 1 sezon daha uzattı. Ukrayna’daki iç karışıklık ve savaş durumu sebebiyle Donetsk şehrinden taşınmak zorunda kalan Shakhtar, maçlarını bu sezon Lviv’de oynamak zorunda kaldı, birçok zorluk yaşadı.

Ayrılık vakti gelince...

Bu süreçte artık ayrılma vaktinin geldiğini anlayan Luce’nin kapısını yakın zamanda Galatasaray, bir kez daha çaldı. Sarı-Kırmızılılar, kulübün zor durumda olduğunu belirtip, göreve gelmesi için onu ikna etmeye çalıştı. Rumen hoca da, daha önce çalıştırdığı ve yakın ilişkilerinin bulunduğu Cim Bom’a yardım elini uzatacağını söyleyerek, özetle, “Kulübün durumunu biliyorum, Galatasaray’ı çok seviyorum” diyerek yeşil ışığı yaktı.

Taraflar görüştü ve imzası sezon sonunda olmak üzere el sıkıştılar. Bunun sebebi ise Luce’nin, 3 kupada da (Avrupa Ligi, Ukrayna Kupası ve Ukrayna Ligi) yoluna devam ettiği Shakhtar’a olan saygısı sebebiyle son senesini sadece onlara odaklanarak geçirme isteği. Haliyle şu an taraflar sessizliğini koruyor! Luce’nin, sezon sonundaki son görüşme öncesinde ne kadar para alacağını, takımın gelecek sezon Avrupa’da mücadele edecek olmayışını ya da maddi zorlukları sorun etmeyeceğini şimdiden söyleyelim. Zaten Ukrayna’da servetine servet katan Luce’yi cezbeden sebepler çok başka...

Tek tercihi İstanbul’du

Bir kere O, İstanbul’u çok seviyor ve adeta burayı Romanya’dan sonra ikinci yuvası gibi görüyor. Trabzon’u da, “Türkiye’de, İstanbul’dan başka bir yerde çalışmam” diyerek reddettiğini ve geçtiğimiz günlerde Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın, “Bir İstanbul kulübü devreye girince bizim iş bozuldu” dediğini hatırlatmakta fayda var! Ayrıca Galatasaraylı yakın dostlarını kıramaması ve Cim Bom’a olan sempatisi de herkes tarafından biliniyor.Shakhtar’a güzel bir şekilde veda etmek isteyen Luce’nin, beraberinde oğlu Razvan’ı yanına alması yüksek ihtimal. Razvan, şu an Yunanistan’da Skoda Xanthi takımını çalıştırıyor. Sözleşmesini geçen hafta 1 sene daha uzattı ama, babası Galatasaray’a geldiği anda sözleşmesini fesh etme hakkına sahip! (Fanatik)

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE