Gurbetçiler Sokaklara Döküldü!

Türkiye kazandı Gurbetçiler sokaklara akın etti. A Milli Takımın İzlanda önünde aldığı galibiyetten sonra meydanlara çıkan gurbetçiler, Fransa biletini almanın mutluluğunu doyasıya çıkardılar. Bilindiği üzere Kazakistan, Letonya'yı yenince grupta en iyi üçüncü olarak Fransa'ya direk gitmeyi hak kazandık.

Gurbetçiler Sokaklara Döküldü!

Türkiye kazandı Gurbetçiler sokaklara akın etti. A Milli Takımın İzlanda önünde aldığı galibiyetten sonra meydanlara çıkan gurbetçiler, Fransa biletini almanın mutluluğunu doyasıya çıkardılar. Bilindiği üzere Kazakistan, Letonya'yı yenince grupta en iyi üçüncü olarak Fransa'ya direk gitmeyi hak kazandık. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri’nde Türkiye’nin İzlandayı yenip Fransa’daki finallere direkt katılma hakkı elde etmesi Almanya’da yaşayan Türkleri sokağa döktü.

GURBETÇİLER SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Türklerin en yoğun olduğu bölgelerden Köln’de, maçı televizyondan izleyen futbolseverler, galibiyet sonrası gerek araçlarıyla gerekse sevinç çığlıkları ile sokakları doldurarak büyük sevinç yaşadı. Ellerinde Türk bayrakları ve Türkiye kaşkolları alan taraftarlar kent merkezine adeta akın etti. Rudolfplatz ile Friesenplatz arasındaki ana caddeyi trafiğe kapatan taraftarlar hep bir ağızdan galibiyet şarkıları söyledi.

Köln polisinin sevinç gösterilerine hazırlıksız yakalanması sonucunda şehir trafiği bir süre kilitlendi. Daha sonra polis, gecikmeli de olsa sevinç gösterilerinin yaşandığı ana caddeleri trafiğe kapatarak trafiği yan sokaklara yönlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 08:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE