Galatasaray'da Mutlu Son! Sneijder İmzayı Attı

Galatasaray'da uzun zamandır beklenen imza sonunda atıldı. be sezon taraftarlarını üzen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Wesley Sneijder'e İmza attırarak taraftarının gönlünü aldı. Sneijder Galatasaray'da olan kontratını 2 yıl daha uzattı ve imza töreninden sonra duygularını açıkladı işte Sneijder'in o açıklamaları.

Galatasaray'da Mutlu Son! Sneijder İmzayı Attı

Galatasaray'da uzun zamandır beklenen imza sonunda atıldı. be sezon taraftarlarını üzen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Wesley Sneijder'e İmza attırarak taraftarının gönlünü aldı. Sneijder Galatasaray'da olan kontratını 2 yıl daha uzattı ve imza töreninden sonra duygularını açıkladı işte Sneijder'in o açıklamaları.


Galatasaray Kulübü, sözleşmesi uzatılan Hollandalı  yıldız futbolcusu Wesley Sneijder için imza töreni düzenledi.
 
Sarı-kırmızılı ekiple olan kontratını 2017-2018 sezonu sonuna kadar  uzattığı dün duyurulan Sneijder, Türk Telekom Arena'da kulüp başkanı Dursun  Özbek'in de katılımıyla gerçekleştirilen törende sözleşme imzaladı.
 
Başkan Dursun Özbek, Hollandalı oyuncuyla mukavele yenilemenin  kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek, "Sneijder bizim çok değerli bir  oyuncumuz. Kendisinin Galatasaray'ı ve Türkiye'yi çok sevmesi, kulübümüze uzun  süreli hizmet etme arzusu bizi de çok sevindirdi. Bundan sonraki dönemde ona  başarılar diliyorum" diye konuştu.
 
Sneijder'in 2017-2018 sezonu sonuna kadar kadrolarında bulunacağını  vurgulayan Özbek, "Ondan sonra da Türkiye'de kalma arzusu yüksek seviyede.  Galatasaray bünyesinde profesyonel olarak yönetim kadrosunda çalışmayı da arzu  ediyor" ifadelerini kullandı.
Sneijder: "Futbolu burada bırakabilirim" 
 
Wesley Sneijder, sarı-kırmızılı kulüple olan sözleşmesini uzatmaktan  duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Sözleşmem bittiğinde 34 yaşında olacağım.  Belki bırakma zamanı gelmiş de olabilir. Futbolu burada bırakabilirim. Şimdi  bunları düşünmüyorum. Şu anda kendimi gayet iyi hissediyorum" değerlendirmesinde  bulundu.
 
Sözleşmesinde ayrılma opsiyonu olup olmadığı sorusuna, "Belki küçük  harflerle yazılmış olabilir ama ben öyle bir şey görmedim" yanıtını veren  Sneijder, Galatasaray'ın Ajax'la birlikte en fazla görev aldığı kulüp olduğunun  hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: "İstikrar bir futbolcu için çok önemli. Kariyerime bakıldığında, Ajax  ve Galatasaray en istikrarlı dönem geçirdiğim yerler. Kendimi burada da evimde  gibi hissediyor olmam önemli. Kimsenin şüphesi olmasın, İstanbul için bu  düşüncelere sahibim. Bu nedenle de kontratımı uzatıyorum. Kolay bir karar değil.  Çocuğum burada doğacak ve yeni ailemi burada kuruyorum. Bu kararı hiçbir şüphe  duymadan vermem gerekiyordu ve bu nedenle de biraz zaman aldı. Kesinlikle  hislerle ilgili bir karar. Kimsenin aklına ilk olarak maddi konular gelmesin. Ben  öncelikle başkanıma ve yönetime teşekkür etmek istiyorum. Bu hissi ve güveni bana  verdiler. Benim için duygularım birinci planda, para ise ikinci plandaydı. Bugünü  beklememizdeki bir diğer neden de, ligde liderliğe yükselmemiz. Güzel bir zaman.  Bu imzadan dolayı herkesin çok mutlu olduğunu düşünüyorum."
 
"Bu imza son olmayacaktır" 
 
Başkan Dursun Özbek'in, gelecekte kendisinden teknik kadroda da  faydalanmak istedikleriyle ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine Hollandalı  oyuncu, "Öncelikle 2018 yılına kadar saha içine odaklanmak gerekiyor. O zamana  kadar saha içinde olacağım. Tabii başkanımızla konuşmalarımız da geçti bu konuyla  ilgili. Bu imza son olmayacaktır. Galatasaray'da hizmete devam etmek istiyorum"  şeklinde konuştu.
 
Sözleşmesini tamamlamasının ardından ne olacağını şimdiden  bilemeyeceğini anlatan Sneijder, "Bir sonraki kontratım yine futbolcu olarak da  gerçekleşebilir. Ama futbolu bıraktığımda bir seçim yapmam gerekirse, teknik  direktörlüğü tercih ederim. Kendimde o potansiyelin olduğunu düşünüyorum"  ifadelerini kullandı.
Sneijder, bir gün Galatasaray'a teknik direktör olması durumunda  yardımcısının da hazır olduğunu belirterek, esprili bir şekilde, tercümanlığını  yapan idari menajer yardımcısı Mert Çetin'in bu görevi üstleneceğini söyledi.
 
Hollandalı futbolcu, eşi Yolante Cabau'nun İstanbul'da kalma fikrine  nasıl yaklaştığıyla ilgili bir soru üzerine, "Profesyonel bir oyuncu için eşinin  mutluluğu, evindeki huzur çok önemli. Ben, yeni kontrat imzalamak için eşimi ikna  etmeye çalışmadım. Çünkü burada bulunduğumuz süre içinde çok mutlu anlar yaşadı.  Bu imzadan dolayı da çok memnun. Herhangi bir ikna çabası kesinlikle olmadı.  Kulübü ve İstanbul'u çok seviyor" yanıtını verdi.
 
Sneijder, Avrupa Şampiyonası elemelerinde Türkiye ile Hollanda  arasındaki grup üçüncülüğü rekabeti için de, "Çok fazla söylenecek bir şey yok.  İki takımın da 2'şer maçı var ve bizim 2 maçımızı da kazanmamız gerekiyor.  Türkiye'ye ise 4 puan yetiyor. Bugün Hollanda'ya uçacağım ve yarın milli takım  kampına katılacağım. Çok zor maçlar olacak. Kalan iki maçımızı da kazanmak  istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
 
Dursun Özbek ve Wesley Sneijder, medya önünde sözleşmeye imza  atarlarken, ardından Galatasaray formasına imzalayıp bu şekilde poz verdiler.  Formanın üzerine, "lider" şeklinde not düşülmesi de dikkati çekti. 
 
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kendilerine  yönelik yapılan eleştirileri normal karşıladıklarını söyledi.
 
Türk Telekom Arena'da Wesley Sneijder için düzenlenen imza töreninde  yönetilen soruları yanıtlayan Dursun Özbek, son dönemde yönetimlerine yapılan  eleştirileri değerlendirdi.
 
Eleştirilerin nedeniyle ilgili yöneltilen soruya başkan Özbek, "Bu  durum, Galatasaray sevgisinden kaynaklanıyor. Kulübümüz, etik değerleri  itibariyle son derece şeffaf. Böyle olunca, eleştiri dozunun yükselmesi de  olağan. Biz bu eleştirilerden herhangi bir endişe duymuyoruz. Çoğu haklı  eleştiriler. Yakından takip edildiğimizin göstergesi. Bu da iyi bir şey.  Eleştirilerden şikayetçi değiliz. Bize faydası olacakları dikkate alıyoruz.  Taraftarın ilgisinin ve sevgisinin de göstergesi" yanıtını verdi.
Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun görevden alınacağı ve kendisinden  rapor istendiği şekline basına yansıyan haberlere değinen Özbek, "Hamza Hamzaoğlu  takımımızın hocası ve birlikte son derece başarılı bir dönem geçirdik, sözleşme  yeniledik. Galatasaray gibi dünyaca tanınan bir kulüp ve sistem düşünün ki içinde  hiçbir tartışma, güncel değerlendirme olmasın. Bu mümkün değil.  Hem Hamza  Hamzaoğlu'yla hem de yönetimle ilgili eleştirileri biz dikkate alıyoruz.  Çalışmalarımızı da böyle sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
 
"Hamza Hamzaoğlu bizim hocamız. Galatasaray gibi bir kurumda hizmet  veren profesyoneller, yönetimce takip edilir" değerlendirmesinde bulunan  sarı-kırmızılı kulübün başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü: "İyi şeyler veya kötü şeyler yapılabilir. Önemli olan, kenetlenmeyi  sağlayabilmek. Galatasaray ailesi buna muktedirdir. Benim başkanlığım dönemimde  yapmak istediğim, beraber hareket edilmesi ve kenetlenmedir. Tüm camiaya  sesleniyorum, böyle kenetlenmelere en çok bizim gibi şeffaf camiaların ihtiyacı  vardır. Birliğini ve beraberliğini kanıtlamış en büyük kulüplerden birisi olan  Galatasaray'daki durumu bu şekilde değerlendirmek gerekir."
 
"Hakemlerimizin en iyisini vermeye çalıştıklarına eminim" 
 
 Dursun Özbek, Spor Toto Süper Lig'de hakem hatalarının son dönemde  artış gösterdiğinin hatırlatılıp, son oynana Medipol Başakşehir maçında da  Galatasaray lehine benzer bir durumun yaşandığının belirtilmesi üzerine,  "Hakemlerimizin en iyisini vermeye çalıştıklarına eminim" dedi.
 
Futbol organizasyonunun içinde takımlar, taraftarlar ve hakemlerin  bulunduğunu söyleyen Özbek, "Elbette dünyada hakem hataları olduğu gibi, burada  da olması mümkün. Zaman zaman lehimize, zaman zaman aleyhimize olur. Bunu  futbolun normal yapısı içinde değerlendirmek gerekli. Aleyhimize olduğunda  üzüleceğiz, lehimize olduğundan ise rakibimizi de düşünerek buna mutluluk  göstermeyeceğiz. Bu yapının başarılı olması için birbirimizi tenkit ederek değil ama yapılan hatalardan ders alarak devam etmekte fayda var" şeklinde görüş  belirtti. 

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 08:22
YORUM EKLE