Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupasından Çekilebilir! Oylama Yapılacak

Bugün ortaya atılan iddia ile Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupasından çekilebileceği belirtildi. Genel kurulda görüşmeler yapılacak ve oylama düzenlenecek.

Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupasından Çekilebilir! Oylama Yapılacak

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisin de ve sonrasında çıkan olaylara karışan kişi ve kuruluşlara verdiği cezalar sarı lacivertli camiada büyük öfkeye yol açtı. Cezaların açıklanmasının ardından Fenerbahçe Kulübü' nde hareketli dakikalar yaşandı. Başkan Aziz Yıldırım hemen kulüp binasına giderek genel sekreter Mahmut Uslu ile durum değerlendirmesi yaptı. Uslu bu sırada A Spora telefonla bağlanıp, "TFF'deki tüm Fenerbahçeliler istifa etmeli" dedi.

Yıldırım Demirören başkanlığındaki  TFF Yönetim Kurulu'na ve kurullarına olan güven tamamen bitti. Sarı lacivertli yöneticiler özellikle de Disiplin ve Tahkim gibi kurulların tarafsızlığını yitirdiği görüşünde. Ayrıca, TFF' nin bütün kurullarında Beşiktaş camiasına yakın isimlerin hakim olduğu savunuluyor.
Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulu'nu olağanüstü toplantıya çağırma düşüncesi ağırlık kazandı. Bu yapılırsa TFF' ye karşı neler yapılabileceği tartışılacak. Türkiye Kupası' ndan çekilme dahil birçok düşüncenin genel kurul üyelerinin oyuna sunulması gündemde.

KULÜPLERDEN İMZA TOPLANACAK!

TFF ve kurullarının sağlıklı kararlar almasının mümkün olmadığına inanan Fenerbahçenin yönetimi, TFF' nin değişmesi için girişimlere başlayacak. Bu doğrultuda ilk olarak kulüplerden imza toplanacak.

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun "TFF'deki tüm Fenerbahçeliler istifa etmeli" sözü sonrasında ilk istifa TFF Dış İlişkiler İcra Kurulu'nda geldi. Kurul üyesi Tuna Akın, görevinden istifa etti. Akın, TFF' nin son dönemde Fenerbahçe aleyhine aldığı adaletsiz kararlar nedeniyle istifa ettiğini bildirdi. Tuna Akın, TFF'deki 15 kurulda görevi bırakan tek isim oldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 14:00
YORUM EKLE