Demirkol Patladı! "Halis Özkahya dizi sektörüne yönelsin"

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi bitti bitmesine ama Maça yapmış olduğu hatalarla damga vuran Halis Özkahya,konuşulmaya devam ediyor.NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol,Beşiktaş-Fenerbahçe maçını değerlendirmeye aldı.Demirkol özellikle yapmış olduğu hatalarla maçın önüne geçen Hakem Halis Özkahya için 'Halis Özkahya dizi sektörüne yönelsin' dedi.

Demirkol Patladı!

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi bitti bitmesine ama Maça yapmış olduğu hatalarla damga vuran Halis Özkahya,konuşulmaya devam ediyor.NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol,Beşiktaş-Fenerbahçe maçını değerlendirmeye aldı.Demirkol özellikle yapmış olduğu hatalarla maçın önüne geçen Hakem Halis Özkahya için 'Halis Özkahya dizi sektörüne yönelsin' dedi.

 

İki hocanın da oyuna hamleleri tam bir satranç mücadelesi gibiydi. Ancak bazı oyuncuların bu hamlelere yanıtı dama gibi oldu. Şenol Güneş çok önemli bir teknik direktör. Hangi takımın başına koysan görevini başarıyla yerine getirir. Pereira ise bazı hamleleri yapmakta geç kaldı. İki teknik adamın karşılıklı hamleleri keyifle izlenecek bir maç oldu. Bu oyuna uyum sağlayamayan tek kişi hakemdi. "

"Halis Özkahya dizi sektörüne yönelsin"

Yani gördük ki Halis özkahya buraların hakemi değil. Çok yakışıklı bir çocuk, prezentabl, duruşuyla herkesi, MHK başkanını etkileyebilecek biri ama hiç iyi bir maç yönettiğini görmedim ben. Ona tavsiyem dizi sektörü ülkede baya gelişiyor. Görünümü de müsaitken bir an önce bu işten vazgeçip o tarafa yönelmesi bence en doğrusu olur. "

"Toğun çıktığını görmedim"

"Ben topun çıktığını görmedim. Çıkmış olabilir. Ama benim gördüğüm tüm fotoğraflar ve görüntülerde top çıkmamıştı. Bilemiyorum hakem Ali Palabıyık da o kadar kötü bir hakemse top çıkmış olabilir. Ben maç yazımda hakemden hiç bahsetmedim çünkü başlarsam ondan başka bir şey yapamam. Sahada inanılmaz işler yapan oyunculara haksızlık olur. 

"Kjaer beni şaşırtıyor"

"Fenerbahçe defansında Kjaer beni her geçen gün daha da şaşırtıyor. Yani ben, senelerdir izlediğim adamı tanıyamıyorum. Ama burada bir diğer etken de Bruno Alves... Sorumluluk almadan, bütün hava toplarında faul yaparak oynuyor. Yanında kim varsa defansı o toparlamaya çalışıyor. Fenerbahçe'de neden hep öne çıkan isim Mehmet Topal? Çünkü biliyor ki arkasında düzgün tek stoper var o yüzden bütün açıkları kapatmaya çalışıyor. "

"Teknik direktörlük çok zor değil"

"Teknik direktör olmak çok zor bir şey değil. "Aman da ne kadar zor" diye şikayet edilebilecek bir iş değil. Tabi ki her işin bir zorluğu var ama bunun da maddi bir karşılığı var. Bunun demogojisini her türlü yaparım."

"Van Persie tavrını mertçe koyuyor"

Fernandao mu oynamalı yoksa Van Persie mi oynamalı konusu tartışılabilir. Çünkü Fernandao da gol atabilecek bir oyuncu. Van Persie'yle bir itiş kakışa giriyorsan, teknik direktör olarak maç kazanmak zorundasın. Yoksa bu kavgada kaybedersin, çünkü karşındaki van Persie. Onu yensen bile yenemeyebilirsin bazen, öyle bir adam. Fernandao 3 gol atar, döner Van Persie 5 gol atar filan... Ya da çok iyi oynarsın şampiyon olursun ama "Ya sana van Persie'yi getirdik, onu bile oynatamadın" diyebilirler, çünkü o van Persie. Ama Van Persie'nin duruşu da önemli. Yaşadıklarına rağmen "Bana ne ya, ne yaparsanız yapın" demiyor. Mertçe, "Ben yedek kalmak istemiyorum, futbol oynamak istiyorum" diyor. 

Pereira'nın bu tercihi futbolla ilgili bir tercih mi, yoksa disiplinsel bir şey mi? Diğer yandan yerine oynattığı futbolcu da herhangi bir isim değil. Van Persie'nin ısınma polemiği de gerçek çimde ısınmak istemesi. Ben kolay sakatlanabilirim, bu yüzden suni çimde çalışmak istemiyorum diye düşünmüş olabilir. Ya da Van Persie şunu söylüyor da olabilir "Ben bu takımda ilk 11 oynarım, ülke olarak sizin standartlarınıza da fazla olduğum için istediğim gibi düzenleyebilirim." Açıkcası böyle düşünmesini istemem. 

"Pereira, van Persie'yi ikna edemedi"

Şenol Güneş, Cenk'i iyi oynadığı halde yedek kulübesinde oturmaya ikna edebildi ve bu sayede oyuncusunu küstürmedi. Pereira'nın yaşadığı sorun tam da burada ortaya çıkıyor. Van Persie, Molde maçında oyundan alınırken ıslıklandı. Topa vurmakta tereddüt eden bir adam vardı. Yani Cenk gibi iyi oynarken kenara çekilmedi. Ama buna karşın Pereira onu kenarda oturmaya ikna edemedi. Pereira'nın oyuncu ilişkilerinde büyük bir problem var. Dün akşamki teknik direktörlüğüne bir şey demiyorum ama soyunma odasında, antrenman sahasında, ve yedek kulübesinde çok yanlış işler yaptığını da görüyorum. Fenerbahçe'de futbolcular istemediği için Ersun Yanal gönderildi. Fatih Terim, Milan'dan 5. hafta gönderildi. Bir teknik direktörün en büyük görevi futbolcularla arasında sağlıklı bir iletişim kurabilmesidir. Pereira'nın bu konuda büyük eksiklikleri var.

"Aziz Yıldırım'ın üslubu sıkıntılı"


"Aziz Yıldırım'ın dün söylediği şeylerde yanlış bir şey yok fakat üslup yanlış. Yani, çıkıp "Benim para verdiğim bi adam bana nasıl yasak koyar" dese her şey net bir şekilde anlatılacak. Tarz "Kulağından tutar atarım" şeklinde olunca, akla "Terrano ile aralarında bir sorun var mı?" diye düşünceler geliyor. "Fanatik

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE