Bal Ligi ve Amatör Ligler Ne Zaman Başlayacak?

TFF'ye bağlı Bal Ligi, Süper Amatör Ligi, 1. 2. ve 3. Amatör Küme Liglerinde futbol ne zaman başlayacak? Onay verildi mi?

Bal Ligi ve Amatör Ligler Ne Zaman Başlayacak?

Pandemi sürecinde bilindiği üzere tüm spor müsabakaları ertelendi ve Haziran ayında normalleşme süresi başlayınca Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama neticesinde Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig maçlarının oynaması kararlaştırıldı. Ancak amatör küme müsabakaları başlamadı. Bal Ligi, Süper Amatör Ligi, 1. 2. ve 3. Amatör Küme Ligleri spor müsabakaları ne zaman başlayacak?

Hijyeni Sağlamak Çok Zor Denildi

Bal Ligi, Süper Amatör Ligi, 1. 2. ve 3. Amatör Küme Liglerinde spor müsabakalarının başlaması için hijyenin sağlanması gerektiği ve amatör kümelerde Spor İl Müdürlüklerinin ve Belediyelerin ashibi olduğu stadyumlar dışındaki diğer sahaların hijyen açısından iyi olmadığına dikkat çekildi. Özellikle duşlukların, tuvaletlerin ve soyunma odalarının sık sık dezenfekte edilmesi ve kontrol altında tutulması gerekiyor.

Bakanlık ve Valilik Onayı Gerekiyor

Bal Ligi, Süper Amatör Ligi, 1. 2. ve 3. Amatör Küme Liglerinde spor müsabakalarının başlaması için Spor Bakanlığının onay vermesi ve valiliklerinde bu konuda olumlu yanıt vererek müsabakaların başlamasında her hangi bir sakınca yoktur kararı vermesi gerekmektedir. Henüz böyle bir karar verilmediğinden dolayı Bal Ligi, Süper Amatör Ligi, 1. 2. ve 3. Amatör Küme Liglerinde spor müsabakaları yapılamamaktadır.

Amatör kümelerde mücadele eden ve aileleri ile geçimini futbol aracılığı ile kazanan on binlerce futbolcu müsabakaların biran önce başlaması gerektiği ve kendilerinin de mesleklerine devam ederek geçindirmeleri gerektiği ailelerine destek olmak isteklerini belirtmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 10:34
YORUM EKLE