Amatör Liglerin Ne Zaman Oynanacağı Resmen Açıklandı

​​​​​​​Amatör liglerdeki müsabakaların ne zaman oynanacağına yönelik resmi tarih verildi. Tarih nedir?

Amatör Liglerin Ne Zaman Oynanacağı Resmen Açıklandı

Ülkemizde korona virüs sebebi ile uzun bir süredir amatör müsabakalar oynanmamaktaydı. Amatörde forma giyen futbolcular ne zaman liglerin açılacağı müjdesinin geleceğini beklerken resmi açıklama geldi. Amatör ligler ne zaman başlayacak, amatör müsabakaların başlama tarihleri belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından konu hakkında açıklama geldi. Yüz binlerce kişinin ekmek kazandığı amatör liglere yönelik spor yasası içinde adımlar atıldı. Peki amatör ligler ne zaman oynanmayaca başlanacak?

Amatör Ligler Ne Zaman Başlıyor?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yurtlardan, üniversitelere, spordan, personel alımına bir çok alanda konuşma yaparak amatör liglerin de ne zaman başlayacağı bilgisini paylaştı. Buna göre Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu "Amatör futbolcularla ilgili süreci başlattık. Onlarla ilgili kitapçık bastırıyoruz. Bu bahar döneminde o ligler oynanmaya başlayacak." açıklamasını yaptı.

Amatör Futbolcular Çok Mücadele Etti

Liglerin başlaması için amatör kulüpler federasyonunda açıklama yapan, sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan futbolcular en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuştu. Cumhurbaşkanı konuyu takip edeceğini ve gerekli yerlere talimatları vereceğini uygun olursa müsabakaların da başlanacağı müjdesini vermişti. Bir süredir çalışmalar yapılırken şimdi resmi olarak bilgi geldi ve bahar aylarında müsabakaların da başlanacağı haberi basında geniş yankı uyandırdı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:25
YORUM EKLE