Yıldız Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel ihtiyacı için sözleşmeli olarak farklı pozisyonlarda personel alacağını yayımladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi personel alımı yapıyor. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesindeki personel ihtyacını karşılamak için farklı pozisyonlardan oluşan personel kadrosu ile bilişim personeli alımı yapacağını ilan etti.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Yıldız Teknik Üniversitesi 2 Uygulama Geliştirme uzmanı, 1 Kıdemli uygulama Geliştirme Uzmanu, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı ve 1 Kıdemli Ağ ve Sistem Güvenlik uzmanı olmak üzere toplamda 5 kişi alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yıldız Teknik Üniversitesi personel alımı için adaylardan;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, diğerleri için en az beş (5) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Ayrıca pozisyonuna göre belirtilen özel niteliklerinde taşınıyor olması gereklidir.

KPSS VE YDS ŞARTI VAR:

Tüm niteliklei taşıyan adaylar değerlendirmeye katılabilmeleri için, ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDS İngilizce puanına sahip olmaları gerekmektedir. Adayların KPSS puanının %70 i ve YDS puanının %30 u esas alınarak yapılacak değerlendirme sonucuna göre sınava katılacaklardır.

BAŞVURULAR:

Yıldız Teknik Üniversitesine başvurular, ilanın yayımlanası ile birlikte başlamış olup en geç 09 Ağustos 2019 tarihine kadar başvuruların yapılması gereklidir .Adaylar başvurularını, Yıldız Teknik Üniversitesi resmi internet adresi üzerinde bulunan Başvuru formunu eksiksiz olarak dldurduktan sonra üniversitenin personel Daire başkanlığına şahsen müracat etmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER