TSE Yüksek Maaş İle 13 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Türk Standartları Enstitüsü personel alım ilanı yayımladı. Alımlar sözleşmeli olarak KPSS Puan sıralamasına göre yapılacak. İşte aranan şartlar ve detaylar.

TSE Yüksek Maaş İle 13 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Türk Standartları Enstitüsü bünyesinde bulunan personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı kadrolardan oluşan boş pozisyonları ile sözeşmeli olarak personel alımı yapacğaını belirtti. Bu yönde Türk Standartları Enstitüsü Kamu Personeli Seçme Sınavı ve yabancı Dİl sınavı puan durumuna göre adaylara Giriş sınavı yapacak.

HANGİ POZİSYONLARDA PERSONEL ALINACAK?

Türk Standartları Enstitüsü toplamda 13 kişilik boş kadrosu ile 2 Kat Maaş ( 5 Yıl ve Üzeri ) 4 kişi .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 6 kişi Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı ve 1 Veri Ambarı Uzmanı kadrolarında sözleşmeli bilişim personeli alacağını ilan etti.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Türk Standartları Enstitüsü alımları için başvurular henüz başlamadı ancak adaylardan istene belgeler ilanın tam metninde duyuruldu. Buna göre, TSE 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşımak, Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara dnekliği olan ve YÖK tarafından onaylı Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak ve Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gibi nitelikler aranır.

DEĞERLENDİRME VE GİRİŞ SINAVI?

Yukarıdaki nitelikeri taşıyan adaylar için sınava katılabilmeleri için, 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme SInavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yabancı Dİl Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmaları gereklidir. Adayların KPSS puanının %70 i ve Yabancı Dİl sınavının %30 u esas alınarak yapılacak sıralamaya göre çıkan sonuçtan en yüksekten başlanmak üzere en düşüğüne kadar kadro sayısının 10 katı kadar aday sınava tabii tutulacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvurular, Türk Standardları Enstitüsü (www.tse.org.tr) web adresinde bulunan ilan metninde yer alan “Başvuru Sistemine” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak suretiyle elektronik ortamda 01/07/2019 tarihi saat 10:00 ile 13/07/2019 tarihi saat 23:59 arasında yapılacaktır. Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini ve diğer belgelerini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE