Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Alım İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. Peki Nasıl başvuru yapılır ve kimler başvuru yapabilir? İşte Detaylar.

Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Alım İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Tarım ve Orman Bakanlığı 27 Haziran 2019 tarhihinde yayımlamış olduğu duyuruya göre bünyesinede görev yapmak üzere Orman Genel Müdürlüğüne e 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın sözleşmeli olarak 1 kişilik kadro ile Kaptan Pilot alımı yapılacak. Bizde İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere detayları aktarmaya devam edeceğiz. Peki Kimler başvuru yapabiliyor? Nasıl başvuru yapılıyor? İşte detaylar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylardan genel ve özel nitelikler aranıyor. Bu kapsamda adaylardan KPSS şartı aranmaksızın 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Bunun dışında adaylardan özel nitelikler aranıyor.

Özel olarak ise adaylardan,  SHGM.ATPL (A) Lisansı olmak, En az 1200 saat çok motorlu ve bu ıçuşun en az 500 saati çok pilota sertifikalo jet uçuş olmak,  CİTATİON 650 veya CITATİON Serisine tip intibaklı olması tercih sebebidir, Sağlık sertifikası olmak, En az 4 level İngilizce biliyor olmaları gereklidir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Tarım ve Orman Bakanlığı alımları devam ediyor. Adaylar başvurularına 08 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başladılar ve en geç 16 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Peki Nasıl Başvuru Yapılıyor. İşte Adım Adım başvuru yöntemi.

1. Adım: Öncelikle adayların belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gereklidir.

2. Adım: Adaylar aşağıda belirteceğimiz istenen belgelere sahip olmaları gereklidir.

3. Adım: İstenen belgeler hazırladıktan sonra Beştepe Mah. Söğütözü Cad.No:8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine Şahsen veya son başvuru tarihine kadar posta yolu ile göndermeleri gerekmektedir. 

İSTENEN BELGELER NEDİR?

  • Orman Genel Müdürlüğü www.ogm.gov.tr web adresinden temin edilecek ve müracaat sahibi tarafından doldurulacak fotoğraflı "Başvuru Formu"
  • Diploma veya mezuniyet belgesi onaylı örneği,
  • Adli sicil beyanı,
  • Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet Vesikalık Fotoğraf,
  • Alınan eğitimlere ilişkin sertifika örnekleri,
  • Yabancı dil yeterlilik belgeleri,
  • Sağlık sertifikası,
  • Orman Genel Müdürlüğü www.ogm.gov.tr web adresinden temin edilecek “Pilot Bilgi Formu”,
  • Pilot lisansı veya onaylı Uçuş Kayıt Çizelgesi,
  • Uçuş Kayıt defterinin (Logbook) ilk ve son 2 sayfasının fotokopisi veya onaylı Uçuş Kayıt Çizelgesi

İlanın Tam Metnine Buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan BOSTAN
Serkan BOSTAN - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn

Mahmut 47
Mahmut 47 - 2 yıl Önce

Issizim kamida calsmaknistiyorum sureklinis istiyorum

Mahmut 47
Mahmut 47 - 2 yıl Önce

Issizim kamuda calsmaknistiyorum sureklinis istiyorum saygilarimla