Tarım Bakanlığı OGM KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Devam Ediyor

Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları devam ediyor. Başvurular en geç 16 Temmuz tarihinde sona erecek. İşte şartlar ve başvuru bilgileri.

Tarım Bakanlığı OGM KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Organ Genel Müdürlüğü personel alımı yapacağını belirtti. Geçtiğimiz hafta yayımlanmış olan duyuruya göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli olarak çalışacak 1 kişilik boş kadro ile Uçak Kaptan Pilotu alacak. Alımlar orman Genel Müdürlüğü için yapılacak olup tüm duyurular ve gelimeler Orman Bakanlığının resmi internet adresi üzerinden takip edilecektir.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER NEDİR?

Orman Genel Müdürlüğü adayardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmaları gereklidir.

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Askerliğini yapmış erkek adaylar,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak
  • Askerlik hizmetini yapmış olmak, (5) Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (yapılacak mülakat sonucu başarılı olan ve Orman Genel Müdürlüğü’ne atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  • Orman Genel Müdürlüğünce yapılacak mülakatta başarılı olmak,

ÖZEL NİTELİKLER NEDİR?

Bakanlık adaylardan özel olarak ise, SHGM.ATPL (A) Lisansı olmak, En az 1200 saat çok motorlu ve bu ıçuşun en az 500 saati çok pilota sertifikalo jet uçuş olmak,  CİTATİON 650 veya CITATİON Serisine tip intibaklı olması tercih sebebidir, Sağlık sertifikası olmak, En az 4 level İngilizce biliyor olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Başvurularına 08 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başlayan adaylar için başvuru süreci hala devam ediyor. Adaylar başvurularını en geç 16 Temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmekte ve başvuru süreci dışında yapılacak hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Beştepe Mah. Söğütözü Cad.No:8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine posta yolu ile veya şahsen gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsinix.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 12:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan BOSTAN
Serkan BOSTAN - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun

SIRADAKİ HABER