Sosyal Hizmetler Bakanlığına Kamu Personel Alımı Son Başvurular - 9 Ekim

Aile Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Başvurular Eylül'de başlamış olup artık sona eriyor. Başvuru Şartları Nedir?

Sosyal Hizmetler Bakanlığına Kamu Personel Alımı Son Başvurular - 9 Ekim

Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlardan oluşan personel kadrosu ile bünyesine onlarca personel alımı yapacak. İlgili ilan 09 Eylül 2019 tarihinde yayımlamış olup başvurular en geç 09 Ekim 2019 tarihine kadar alınacak. Peki bu ilana kimler başvuru yapabilir? KPSS Puanı Detayları Nedir? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak? İşte tüm detaylar aşağıda.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli 21 Bilşim personeli poziyonları için adaylardan genel ve özel bazı nitelikler aranıyor. Bakanlık toplamda 21 personel alımı yapacak olup adayların istnnen tüm şartları yerine getiriyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylardan genel olarak,

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48 maddesinde belirtilen nitelikleri taşıyor olmak,Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, şartları aranır.

Ayrıca adayların en az dört yıllık eğitim veren fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gereklidir.

KPSS DETAYI NEDİR?

2018 veya 2019 KPSS P3 (B) Grubu puanının yüzde yetmişi ile yabancı dil puanının (İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (YDS) dengi puan) yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak olup, yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır. Ayrıca bu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaklardır.)

BAŞVURULAR:

Söz konusu kamu personeli alımı ilanına başvurular 09 Eylül 2019 tarihi itibari ile başlamıştı ve en geç 9 Ekim 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Bu yönde başvurular, bakanlığın resmi internet adresi üzerinde bulunan (www.ailevecalisma.gov.tr)  başvuru formunu eksiksiz doldurarak bakanlığın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına  şahsen veya posta yolu ile yapılması gerekmektedir.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuruda bulunmuş veya başvuru yapacak adaylar için kısa bilgi verecek olursak, Adaylar KPSS puanına dikkat etmeleri gereklidir. Taban puan 70 olarak belirtildi ancak yüzlerce adayın başvuru yapacağı bu ilan için Taban puan 70 kalmayabillir. Çünkü başvuru sayısına bakılarak yapılacak sıralamaya göre KPSS puanına göre en yüksekten başlanmak üzere en düşüğüne kadar 20 kat aday sınava davet edşlecektir.

Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi ve sınav yerinin açık adresi www.ailevecalisma.gov.tr sitesinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 08:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE