Samsun Devlet Opera ve Balesi Sözleşmeli Personel Alımı

Samsun Devlet Opera ve Balesi Sözleşmeli Personel Alımı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alımı yapıyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi Sözleşmeli Personel Alımı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alımı yapıyor. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Samsunda personel ihtiyacı duymaktadır. Samsun Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Çalışma Grubunda Çalışacak sözleşmeli 3 adet Orkestra Sanatçı alınacaktır. Bunlar, Flüt, Viyolonsel ve Trompet Olacaktır. Çalışma Pozisyonu ise Gün Başına olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Alt kısımda verilmiş olan , adaylarda arana nitelikler, sınav şekline, başvuru şekline, başvuru sırasında istenilen belgelere, başvuru yeri ve saatine ve sınava ait konulara ulaşarak daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER 1-Sınava katılacak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1), (2), (3), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen genel şartlar ile birlikte aşağıda belirtilen özel şartlar aranır. 2-Yükseköğretim Kurumu bünyesinde müzik ve sahne sanatları eğitimi veren fakülte, akademi ve konservatuarlardan lisans düzeyinde mezun olmak Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Türk Uyruklu Temsil/Gün Başına Çalışma Grubunda Orkestra Sanatçısı Uygulama Müfredatı Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil/Gün Başına Çalışma Grubunda Orkestra Sanatçısı olarak çalıştırılacak sanatçılar, Müdürlük tarafından belirlenecek değerlendirme yapılan branşla ilgili en az 3 kişilik komisyon tarafından dinleme ve denemeye tabi tutularak başarılı olanlar ile sözleşme yapılacaktır.

SINAV ŞEKLİ FLÜT: a)W. A. Mozart Re Majör Flüt Konçertosu, sadece 1 ve 2 nci bölüm, kadansıyla (Piyano eşlikli). b)Deşifraj; Komisyonca sınav sırasında belirlenecek önemli orkestra eserlerinden seçmeler. (Komisyon tarafından gerekli görüldüğü takdirde Deşifre parçalar Piccolo çalmayı da içerebilecektir.)

VİYOLONSEL: a)J. Haydn Do Majör veya Re Majör Viyolonsel Konçertosu, sadece 1 ve 2 nci bölüm kadansıyla (Piyano eşlikli). b)Deşifraj; Komisyonca sınav sırasında belirlenecek önemli orkestra eserlerinden seçmeler.

TROMPET: a)J. Haydn Trompet Konçertosu, sadece 1 ve 2 nci bölüm, kadansıyla (Piyano eşlikli). b)Deşifraj; Komisyonca sınav sırasında belirlenecek önemli orkestra eserlerinden seçmeler. (Çalgının her tür transpozesi dahil!)

BAŞVURU ŞEKLİ Başvurular, en geç 30 Ekim 2014 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar ilgili Müdürlüğe; 1-Başvuruda bulunacağı enstrüman/enstrümanları belirten dilekçe, 2-Diploma Örneği, 3-2 adet Fotoğraf, 4-Nüfus Cüzdan Fotokopisi ile şahsen ya da posta yolu ile aşağıdaki adrese yapılabilir.

SINAV YERİ, TARİHİ VE SAATİ Yer : Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Atatürk Bulvarı Kale Mah. No:167 Atatürk Kültür Merkezi İlkadım/SAMSUN Tarih : 31 Ekim 2014 Cuma Saat : 09.00 İRTİBAT TELEFONLARI: (0362) 431 50 00-02

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 15:11
YORUM EKLE