Sağlık Bakanlığı 2 Bin 400 Hemşire Alımı Yapıyor! Mezuniyete Göre Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin 400 hemşire alımı yapıyor. Mezuniyete göre kadro dağılımı belli oldu.

Sağlık Bakanlığı 2 Bin 400 Hemşire Alımı Yapıyor! Mezuniyete Göre Kadro Dağılımı
Sağlık Bakanlığının Mart ayı içerisinde 3 bin 890 personel alımı yapacağı öğrenilmişti. Geçtiğimiz haftalarda Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuru da Sağlık Bakanlığının KPSS 2017/3 ataması kapsamında farklı branşlar için toplam 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı yapacağı öğrenildi. Buna göre atama başvurular bugün itibari ile başladı ve adaylar 9 Mart 2017 tarihine kadar müracaatlarına devam edecek.

Hemşire kadrosu için Sağlık Bakanlığı toplam 2 bin 400 personel alımı yapacak ve mezuniyetlere göre kadro dağılımı belli oldu. Peki hangi mezun için hemşire kadrosuna kaç kontenjan ayrıldı?

KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı hemşire kadrosu için 2 bin 400 kadro ayırdı ve mezuniyetlere göre kadro dağılımı belli oldu. Peki hangi mezuniyetler için kaç hemşire alımı yapılıyor.

Lisans mezunuadaylar için Sağlık Bakanlığı 2 bin 75 personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru yapacak olan adaylar 4605 nitelik koduna sahip olması gerekmektedir.

Lise mezunları için ise Sağlık Bakanlığı hemşire kadrosuna 325 kadro ayırmış. Lise mezunu olup Sağlık Bakanlığının 325 hemşire alım ilanına müracaat edecek olan adayların 2125 nitelik koduna sahip olması gerekmektedir. Başvurular ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılmakta olup adaylar 9 Mart 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE