Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Düzeltildi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı resmi internet sitesinde yer alan bildiride kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 6 tane Bilişim Personeli alınacağı belirtildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Düzeltildi

Türkiye'de ormanlık alanların azalması ve su problemlerinin artması ile Bakanlık harekete geçti. Nitelikli personel alımları ile pek çok yatırım yapıldı ve barajların sayısı artırılarak şehirlerde su problemlerine çözüm bulundu.

Bundan 4 - 5 sene öncesine kadar Büyükşehirler başta olmak üzere pek çok şehirde su problemi bulunmaktaydı ancak yapılan son açıklama ile Türkiye'nin dört bir yanında su bulunduğu ve bu yazın su sıkıntısı çekilmeyeceği belirtilmişti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı her sene yüzlerce kişiye Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlarla iş vermektedir. Her ne kadar personel alım sayısı oldukça azda olsa nitelikli eleman alınmaya çalışılmaktadır.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı yaptığı resmi açıklamasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesinde çalışmak üzere 6 personelin alınacağı belirtildi.
Söz konusu başvurular 25 Mayıs 2016 tarihi ile son bulacaktı ancak Bakanlık yaptığı yazılı uyarı ile sürenin 3 Haziran'a kadar uzatıldığını bildirdi.

Başvuru yapan adaylar sınava tabii tutulacak ve sınavdan başarılı olanlar Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı sözleşmeli personel olarak çalışacak. Başvuruların olumlu veya olumsuz çıktığı ise 8 Haziran 2016 tarihi ile ormansu.gov.tr üzerinden duyurulacak. Başvuruları kabul edilen adaylar 13 Haziran ile 24 Haziran arasında E-Sınavlara tabii tutulacak ve sınavlardan başarılı olanlar kuruma personel olarak alınacak
İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Yukarıda verilen metinde ve bilgilerde ilanın düzeltmesi verilmiştir. 03 Mayıs 2016 tarihinde yayınlanana ilan için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 11:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE