Namık Kemal Üniversitesi 97 Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Namık Kemal Üniversitesi geçtiğimiz günlerde 97 personel alım ilanı yayımlamıştı. Bu gün ise ilan için başvurular başladı. En geç 15 gün sürecek. İşte Detaylar.

Namık Kemal Üniversitesi 97 Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Namık Kemal Üniversitesi bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 97 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacğaını belirtmişti. Başvuru süreci bugün başladı. Peki ilan hakında detaylar nedir? Kimler Başvuru yapabilir?

ALIM KADROLARI NEDİR?

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI:

Söz konusu ilan geçen hafta Devlet personel başkanlığı tarafından ilan edilmişti. Yayımlanan ilanda başvuruların ilanın resmi gazete'de yayımlanmasının ardından başlayacağı belirtilmişti. Söz konusu ilan resmi gazete'de 05 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanarak başvuru süreci başladım oldu ve en geç 20 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte şahsen üniversieye yapacaklardır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma Devlet sırlarını açığı vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
  • Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.
  • 2018 Yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP3 ve lisansmezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Adaylar ilanın başvuru kılavuzuna ulaşmak için ve ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER