Milli Eğitim Bakanlığı 460 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu arasında yapılan anlaşma ile toplam 460 personel alımının yapılacağı duyuruldu. İşte alınacak pozisyonlar ve detaylar.

Milli Eğitim Bakanlığı 460 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Milli Eğitim Bakanlığı eksik kadroların doldurulması için öğretmen atamalarına devam ederken Türkiye İş Kurumu ile ortak çalışmalar sürdürerek personel alım ihtiyacını burada karşılamaktadır. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı personel boşluğu gördüğü bölgelerde İŞKUR ile anlaşma yaparak bu bölgelerde sözleşmeli olarak çalışacak personel alımı gerçekleştirecek. Toplam 460 personelin alınacağı belirtilirken hangi bölgeler için kaç personel alımının yapılacağı ve başvuru tarihi hakkında bilgi verildi.

Hangi Bölgeler İçin Kaç Personel Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı farklı bölgeler için toplam 460 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Peki alınacak olan personeller hangi bölgelerde istihdam edecek.

Merkezdeki okullarda 165, Besni'de 50, Çelikhan'da 20, Gerger'de 35, Gölbaşı'nda 35, Kahta'da 95, Samsat'da 20, Sincik'te 25 ve Tut'da 15 kişi alınacak.
Yukarıda hangi bölgeler için kaç personel alımının yapılacağı belirtilmiştir.

Başvurmak isteyen adayların mutlaka yukarıda belirtilen program il ve ilçe sınırları içerisinde yaşaması gerekmektedir. Bunun dışında yapılan başvurular geçerli olmayacak. Adayların 18 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup açıköğretim hariç olmak üzere her hangi bir eğitim kurumunda öğrenci olmaması gerekmektedir. Yine adayın SSK ya da Bağ-Kur ile alakası olmaması gerekiyor. Başvuru yapmak isteyenler 20 Eylül 2016 ile 29 Eylül 2016 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumuna müracaat edebilir. Aynı zamanda www.iskur.gov.tr aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
safiye gozutok
safiye gozutok - 4 yıl Önce

duzenli kesintisiz calişmak istiyorum bende benim hic sigortam yok sigortali calişmak istiyo teşşekur ederim

mehmet demir
mehmet demir - 3 yıl Önce

Ben mardin mazıdağı yücebağ köyünde oturmaktayım bizim köy okulunda hizmetli olarak çalışmak istyorum tc 302 42205086 tl 5345511747