Kültür ve Turizm Bakanlığı 200 İşçi Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığından yayımlanan bildiri ile kendi bünyelerinde isthidam etmek üzere toplam 200 işçi alımının yapılacağı duyuruldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 200 İşçi Alımı Yapacak
Kültür Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü her sene il müdürlükleri için sözleşmeli ya da daimi statüsünde istihdam etmek üzere işçi alımı gerçekleştirmektedir. Söz konusu alımlar Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılmakta olup yeni yayımlanan bildiri ile Kültür Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Gaziantep Müze Müdürlüğü Doğanpınar Barajı arkeolojik Kurtarma Kazısı Başkanlığı geçici 200 işçi alımı yapacak. Söz konusu işçiler Gaziantep bölgesinde çalışacak.

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak

ildiri ile Kültür Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Gaziantep Müze Müdürlüğü Doğanpınar Barajı arkeolojik Kurtarma Kazısı Başkanlığı geçici 200 işçi alımı yapacak. Peki kurtarma kazısı için istihdam edecek olan personeller hangi pozisyonlarda istihdam edecek? Yayımlanan bildiriye göre;

Arkeolog, Sanat Tarihçisi, Antropolog, Sümeroloji, Asuroloji, Hitiolog, Teknik ressam ve Restoratör

Yukarıda belirtilmiş olan pozisyonlar için personel alımları gerçekleştirilecek.

Kimler Başvurabilir

ildiri ile Kültür Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Gaziantep Müze Müdürlüğü Doğanpınar Barajı arkeolojik Kurtarma Kazısı Başkanlığının alacağı pozisyonlara başvurmak için adayların;

18 yaşından büyük olmak
Sıcak arazi şartlarında çalışabilir olmak
Gaziantep ili oguzeli ilçesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
Arkeolojik kazılarda deneyimli olmak

Yukarıda belirtilmiş olan niteliklere sahip olması gerekmektedir. Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılmakta olup adayların en yakın İŞKUR müracaat merkezine başvurması ya da www.iskur.gov.tr adresini ziyaret etmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi için aşağıda ki linki takip ediniz.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız
 
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 22:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE