Kamu Hastanelerine 10 Bin Taşeron Sağlık Personeli Alım Yapılacak Mı?

Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 27 Bin Sağlık personeli alımı yapacağını bildirmişti. Peki yeni Bakan Akdağ personel alımı yapacak mı?

Kamu Hastanelerine 10 Bin Taşeron Sağlık Personeli Alım Yapılacak Mı?
Sağlık Bakanlığı her sene Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar başta olmak üzere yıl içerisinde sözleşmeli ve kadrolu statüsünde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaktadır. Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklama ile 27 bin Sağlık Personeli alımı yapacağını belirtmiş ve bu personellerin statülerini de belirtmişti.

Söz konusu yapılan açıklama ile 10 Bin personelin kadrolu, 10 bin personelin taşeron (özel sözleşmeli), geriye kalan personellerin ise sözleşmeli statüsünde çalışacağı belirtilmişti. Sağlık Bakanının değişmesi ile birlikte koltuğa Bakan Akdağ geldi peki son durum nedir?

10 Bin Personel Alımı Yapılacak Mı?

10 Bin taşeron personel alımı çalışması Mehmet Müezzinoğluna ait olduğu için Bakan Akdağ'ın bu konuda nasıl bir çalışma yürttüğü merak konusuydu. Bakan Akdağ'ın yaptığı açıklamalarda 27 Binden daha fazla alım yapacağız açıklamasının ardından adaylar derin bir nefes aldı ancak konu hakkında hala kesin bir açıklama yapılmadı.

Bilindiği gibi 2016 yılının ilk ataması olan 2016/1 KPSS atama başvurularında 6 binden fazla Sağlık Personeli alınacak. Alımların yapılması ile birlikte Sağlık Bakanlığından konu hakkında açıklama yapılması beklenmektedir. Geriye kalan 20 Bin personelin hangi tarihte alınacağı, müracaatların ne zaman başlayacağı gibi soruların cevabı şuanda kesin olarak bilinmemektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
suleyman atasoy
suleyman atasoy - 4 yıl Önce

Dört gözle bekliyoz sayın bakanim